Kodėl pavojinga sušalti galvą ir kojas? | Diena.lt

KODĖL PAVOJINGA SUŠALTI GALVĄ IR KOJAS?

  • 0

Per šalčius vaikščioti be kepurės, šaliko ir pirštinių – ne tik kvailystė, bet ir didelis pavojus sveikatai.

Kodėl kenčia plaukai

Medikai perspėja, kad žiemą nuo šalčio ir perpūtimo ypač svarbu saugoti galvą, galūnes ir kaklą.

Pridengti galvą esant šaltam orui ypač svarbu dėl to, kad būtent galva išspinduliuoja net 60 proc. visos kūno šilumos. Peršalus galvą labiausiai tikėtinas padarinys – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuriai kilti susidaro palankios sąlygos, nes susiaurėja kraujagyslės, silpnėja gleivinių apsauga.

Medikai pataria atkreipti dėmesį ir į tai, kad kepurė tinkamai uždengtų ir ausis, nes jas peršalus gali išsivystyti ausų uždegimas, galintis sukelti labai sunkių padarinių. Be to, esant didelei minusinei temperatūrai, ausys gali nušalti. Jos yra labai pažeidžiamos, nes ausų kriauklę dengiančioje odoje nėra riebalinio audinio.

Kepurę vengiančios nešioti moterys ir merginos turėtų žinoti, kad esant šaltyje be galvos apdangalo, poodinės kraujagyslės susiaurėja ir į plaukų folikulus nebepatenka pakankamai deguonies bei maistinių medžiagų. Plaukai išsausėja, tampa blankūs, ima lūžinėti ir slinkti.

Kaklo raumenų uždegimas

Kita labai svarbi kūno dalis, kuriai pavojinga sušalti, – kojos.

Jei sušąla pėdos, kuriose yra daugybė su kitais organais susijusių receptorių, sušąla ir visas organizmas. Dėl šios priežasties dažniausiai susergama įvairiomis peršalimo, šlapimo organų ligomis, kurios gali komplikuotis plaučių uždegimu, meningitu.

Svarbu tinkamai uždengti ir kaklą, kad neištiktų kaklo raumenų, gerklės ar plaučių uždegimas. Pirštinėmis neapsaugotų rankų oda greitai skeldėja ir kelia skausmą.

Specialistai pataria žiemai rinktis galvos apdangalą, taip pat kojines, pirštines ir šaliką iš kokybiškų, natūralių medžiagų, žiūrėti, kad būtų ne per ploni ir nekeltų alergijos.

Patogios ir šiltos naujovės

Stilingų, žaismingų, itin aukštos kokybės ir paprastų galvos apdangalų, šalikų ir pirštinių šiais laikais yra apsčiai, tad kodėl jų vengti?

"Kai matau didžiausiam šalčiui spaudžiant be jokios kepurės vaikštančias jaunas merginas, taip ir norisi paklausti: kodėl gi tu, mergaite, taip kenki sau? Ar dėl grožio? Bet argi sustiręs žmogus gali būti gražus?" – stebisi kaunietė Regina.

Be vilnonių arba vilnos turinčių kepurių, šalikų ir kitų drabužių ypač populiarėja turintieji labai aukštos kokybės lamų vilnos. Populiarėja ir vadinamieji šiltukai: specialios medžiagos pripildyta nedidelė plastikinė pagalvėlė, kurią paspaudus, ji ima šilti. Paprastai ji dedama į pirštines, kad papildomai šildytų rankas.

Populiarios ir lietimui jautrios pirštinės, kurios padeda atsiliepti į skambutį ir kitaip valdyti liečiamąjį ekraną turinčius mobiliuosius telefonus, nenusiimant pirštinių ir nešąlant rankų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS