Latvijoje nustatyti jau du beždžionių raupų atvejai | Diena.lt

LATVIJOJE NUSTATYTI JAU DU BEŽDŽIONIŲ RAUPŲ ATVEJAI

  • 7

Latvijoje patvirtinti jau du užsikrėtimo beždžionių raupais atvejai, šeštadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Centras jau pradėjo antrojo šalyje patvirtinto užsikrėtimo beždžionių raupais atvejo epidemiologinį tyrimą. Abiem atvejais pacientai buvo susidūrę su panašia užsikrėtimo rizika už Latvijos ribų.

Pasak centro, pirmasis Latvijoje beždžionių raupais užsikrėtęs pacientas, kuris priklauso asmenų iki 50 metų amžiaus grupei, serga nesunkiai. Šis asmuo virusu užsikrėtė būdamas užsienyje ir šiuo metu yra stebimas medikų.

Antrasis beždžionių raupais užsikrėtęs pacientas priklauso tai pačiai amžiaus grupei. Jis serga nesunkiai ir taip pat yra stebimas medikų.

Centras savo ruožtu atlieka epidemiologinį tyrimą, apklausia pacientus ir imasi būtinų priemonių, siekdamas užkirsti kelią viruso plitimui.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) penktadienį pranešė, kad jiems žinoma apie daugiau kaip 700 užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų visame pasaulyje, įskaitant 21 – Jungtinėse Valstijose.

Beždžionių raupai – reta liga, kurios sukėlėjas yra giminingas tikruosius raupus sukeliančiam virusui. Užsikrėtusiems paprastai pasireiškia karščiavimas, šaltkrėtis, raumenų skausmai. Sunkiau sergantiems gali atsirasti bėrimai arba odos pažeidimai ant rankų ir veido, o vėliau jie gali išplisti į kitas kūno vietas.

Ši liga laikoma endemine Vakarų ir Centrinėje Afrikoje. Per pastarąjį protrūkį pirmųjų užsikrėtimo atvejų buvo užregistruota Europoje, o vėliau paveiktų šalių skaičius padidėjo.

Vis dėlto medicinos tarnybos teigia, kad šios ligos didelio išplitimo rizika yra menka.

Beždžionių raupais užsikrėtęs asmuo gali užkrėsti kitus, kol užgyja visos opos ir užsitraukia nauja oda.

PSO: registruota 780 beždžionių raupų protrūkio atvejų

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sekmadienį pranešė, kad jai buvo pranešta apie 780 laboratoriškai patvirtintų beždžionių raupų atvejų iš 27 šalių, kur ši liga nelaikoma endemine, tačiau pabrėžė, jog rizika ja užsikrėsti pasaulyje yra vidutinė.

PSO teigimu, 780 atvejų, kurie buvo registruoti nuo gegužės 13 dienos iki ketvirtadienio, nėra visiškai tikslūs dėl ribotos epidemiologinės ir laboratorinės informacijos.

„Labai gali būti, kad kitos šalys nustatys naujų atvejų ir virusas plis“, – pridūrė JT sveikatos agentūra.

Nors užsikrėtusieji yra izoliuojami, paprastai užsikrėtusiesiems hospitalizacijos neprireikia.

PSO duomenimis, iš Europos ir Šiaurės Amerikos šalių, kuriose ši liga nėra endeminė, daugiausia atvejų registruota Jungtinėje Karalystėje (207), Ispanijoje (156), Portugalijoje (138), Kanadoje (59) ir Vokietijoje (57). 

Po keletą atvejų taip pat registruota  Argentinoje, Australijoje, Maroke ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

„Kai kurios šalys praneša apie naujus susirgimo atvejus, kurie nebėra susiję su žinomais anksčiau patvirtintų atvejų kontaktais, o tai rodo, kad kartais nepavyksta nustatyti ligos plitimo grandinės“, – nurodė PSO.

„Nors dabartinis [viruso pavojus] žmonių sveikatai ir plačiajai visuomenei tebėra mažas, pavojus visuomenės sveikatai gali tapti didelis, jei šis virusas pasinaudos galimybe įsitvirtinti ne endeminėse šalyse“, –  pranešė organizacija, pateikdama naujausią informaciją apie šios ligos protrūkį.

„PSO [ligos] riziką pasauliniu mastu vertina kaip vidutinę, nes tai pirmas kartas, kai vienu metu pranešama apie daugybę beždžionių raupų atvejų ne endeminėse ir endeminėse šalyse“, – nurodė PSO.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Viktoras

Po Vilniaus praido norinčių pasikasyti ženkliai padaugės.....

o

matomai po /nedidelio atodusio/gautas nurodyms pagal svabprograma mazint toliau populiacija visu mazu tautu uzimant tas zemes tiems kurie ta daro o 1 reikia su rusu susidorot nes jis nenori kad ji kazkas valdytu tai kai ji /sudorosim/ kas abejotina tai bus ir musu eile nes to nori zydas ===

.

Imuno deficito virusas buvo. Dabar, gal pertekliaus virusas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS