Lietuvą pasiekė trečioji valstybės įsigytos gripo vakcinos siunta | Diena.lt

LIETUVĄ PASIEKĖ TREČIOJI VALSTYBĖS ĮSIGYTOS GRIPO VAKCINOS SIUNTA

  • 0

Lietuvą šią savaitę pasiekė trečioji ir paskutinė valstybės įsigyta šio sezono gripo vakcinos siunta – 37 tūkstančiai dozių, antradienį pranešė Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis įsigyti skiepai skirti rizikos grupės asmenims, kurie skiepijami nemokamai.

Pasak ligonių kasos, gautoji vakcina jau pradėta dalyti šalies gydymo įstaigoms. Planuojama, kad pacientai dėl galimybės pasiskiepyti galės kreiptis antroje savaitės pusėje.

Pirmoji gripo skiepų siunta – 108 tūkst. dozių, į Lietuvą atkeliavo rugsėjo pabaigoje, antroji – 100 tūkst. dozių – lapkričio pradžioje.

„Gripo vakcinos poreikis pasaulyje šį sezoną neįtikėtinai didelis. Ligonių kasų specialistai įdėjo daug pastangų, kad būtų nupirktas maksimalus vakcinos kiekis ir laiku pristatytas į Lietuvą", –  sako VLK Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

VLK iš viso nupirko beveik 245 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių – 45 proc. daugiau nei pernai. Tam iš PSDF prireikė daugiau nei 2,3 mln. eurų. 

VLK nupirktą gripo vakciną iš viso gavo per 500 gydymo įstaigų. Sutartis su ligonių kasomis turinčios įstaigos šios vakcinos gauna tiek, kiek dozių pačios yra suplanavusios ir užsisakiusios.

PSDF lėšomis apmokama gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai: vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet vakcinavimo prioritetas teikiamas medicinos darbuotojams.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS