Lietuvoje baigėsi gripo sezonas, mirė dar du žmonės | Diena.lt

LIETUVOJE BAIGĖSI GRIPO SEZONAS, MIRĖ DAR DU ŽMONĖS

  • 0

Lietuvoje praėjusią savaitę baigėsi gripo sezonas, tačiau registruotos dar dvi mirtys nuo šios ligos, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Gripo sezonas prasidėjo pernai spalį ir tęsėsi iki gegužės vidurio.

„Nuo šiol nebebus kiekvieną savaitę pranešama apie per savaitę susirgusių asmenų skaičių, tačiau sergamumas ir toliau bus analizuojamas bei informacija teikiama tik pagal poreikį“, – nurodoma pranešime.

NVSC duomenimis, sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga paskutinę sezono savaitę sumažėjo. Bendras sergamumo rodiklis siekė 556,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Savaite anksčiau jis buvo šiek tiek didesnis – 561,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Didžiausi sergamumo rodikliai praėjusią savaitę buvo užfiksuoti: Kaune – 833,80 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Kėdainių rajono savivaldybėje – 825,75 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Kazlų Rūdoje – 796,09  atvejo 100 tūkst. gyventojų,

Į ligonines dėl gripo buvo paguldyti keturi asmenys, iš kurių – du vaikai, taip pat užregistruoti du mirties nuo gripo atvejai. Mirusieji priklausė vyresnių nei 65 metų amžiaus asmenų grupei, buvo neskiepyti ir turėjo kitų gretutinių ligų.

Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 20 mirties nuo gripo atvejų.

„NVSC vertinimu, dėl sumažėjusio gripo ir kitų ūminių kvėpavimo takų infekcijų aktyvumo visuomenėje COVID-19 pandemijos laikotarpiu, didėjo imuniteto neturinčių asmenų skaičius, todėl šį sezoną gripas plito aktyviau: sergamumo pakilimas prasidėjo anksčiau ir sukėlė didesnę sergamumo bangą lyginant su ankstesniais (iki pandemijos) sezonais“, – rašoma pranešime.

Tokia epidemiologinė situacija, anot specialistų, buvo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS