Ministras: be eilės paskiepyti asmenys antrą skiepą gaus, bet jiems grės bauda | Diena.lt

MINISTRAS: BE EILĖS PASKIEPYTI ASMENYS ANTRĄ SKIEPĄ GAUS, BET JIEMS GRĖS BAUDA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad galimai skiepijimo eilę pažeidę asmenys antrą skiepą gaus, bet jiems grės bauda, jeigu jų kaltė bus įrodyta.

„Jeigu bus įrodyta, kad tas pasiskiepijimas padarytas pažeidžiant teisės aktus, tai antras skiepas bus, bet jis gali pasirodyti labai brangus“, – žurnalistams pirmadienį sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, skiepijimo eilę pažeidę fiziniai asmenys gali sulaukti baudos nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridiniai asmenys – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų.

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo keli darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19 ir pradėjo tyrimą, tačiau jo išvadų dar nėra.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Antras skiepas bus, bet jis gali pasirodyti labai brangus.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius, kt.

Kaip jau skelbėme, kad Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo ir šią stotį valdančios įmonės „Ambulansas“ vadovas Ričardas Ūselis bei trys pačioje įmonėje nedirbantys jo artimieji. Įmonės vakcinų sąraše taip pat buvo įrašyta ir daugiau administracijos darbuotojų, o ne medikų pavardžių.

Generalinė prokuratūra po trijų Seimo konservatorių pareiškimo yra pavedusi Specialiųjų tyrimų tarnybai ištirti atvejus Žalgirio klinikoje, Šilalės GMP stotyje bei Panevėžio ir Šilutės ligoninėse.

Kai kurie šie asmenys antrąja vakcinos doze turėtų būti skiepijami šią savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Pilietis

500€ yra "tūkstantinė bauda"?

pensininkė

kokio dar įrodymo reikia ar jie kalti jei iš Vilniaus atlėkė į Šilalę ir nugvelbė kitiems skirtus skiepus nesvarbu jei medikai atsisakė tai jie turėjo atitekti kitiems eilės tvarka o ne "gudruoliams iš sostinės " vadžia turi imtis griežtų priemonių o ne žaisti su nusikaltėliais

Pilietiškas

Ar galima toleruoti tuos, kurie naudojasi savo padėtimi ir lipa kitiems oper galvas ? Kada išmuš visiems tokiems teisingumo valanda? Kada visi būsime nepakantūs neteisybei? Ar ir toliau būsime būrai iš Donelaičio "Metų"?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS