Negalite atvykti pas gydytoją? Privalėsite pranešti | Diena.lt

NEGALITE ATVYKTI PAS GYDYTOJĄ? PRIVALĖSITE PRANEŠTI

  • 9

Pas gydytoją  užsiregistravęs pacientas privalės pranešti, jeigu nebegalės atvykti jam rezervuotu laiku. Seimas antradienį priėmė tokią Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisą. Už ją balsavo 79 Seimo nariai, keturi susilaikė.

Pagal pataisą, planinei asmens sveikatos priežiūros paslaugai gauti užsiregistravęs pacientas, negalintis atvykti nustatytu laiku, privalės apie tai informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip prieš dvidešimt keturias valandas iki numatomo paslaugos gavimo laiko pradžios. Ji įsigalios nuo sausio.

Projekto iniciatorius A.Matulas nesiūlo nepranešusių bausti, pasak jo, pataisa iš pradžių siekiama ugdyti pacientų sąmoningumą.

Pataisą inicijavęs konservatorius Antanas Matulas pažymi, kad iki 30 proc. pacientų, užsiregistravusių pas gydytoją, neatvyksta  planinei medicininei pagalbai, o sveikatos priežiūros įstaigos nėra informuojamos apie pacientų neatvykimą, todėl pas gydytojus - specialistus susidaro eilės, gaištamas medikų darbo laikas, o gydymo įstaigos patiria nuostolius.

Seimo narys įsitikinęs, kad jo pataisa turėtų eiles pas gydytojus sumažinti nuo 5 iki 10 procentų.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

anta

koncervas nezino kaip save is reklamuoti tai ir kaltina visalaik pacientus kodel neziurima kaip dirba poliklinikos juk taloneliu nera o gydytojas nosi krapsto koridoriai tusti tai ir kyla klausimas ar daktarai slapcia nepripildo pacientu lankomumo tu kurie negali paeiti patys

Va va

Na nebloga ideja,bet reikia nepamirst kad kartais neina prisiskambint norint uzsiregistruoti ,vaziuoji i vieta,na o pranest pries para ,gali but sunkoka.,nebent atskyras numeris butu

O aš

pakartosiu: nepranešančius apie neatvykimą sutartu laiku drausminti reikia, bet dar labiau reikia drausminti gydymo įstaigas, kuriose atvykusieji numatytu laiku verčiami laukti ir laiku nepriimami.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS