Paaiškės, kokia dalis žmonių Lietuvoje sirgo COVID-19 to nežinodami | Diena.lt

PAAIŠKĖS, KOKIA DALIS ŽMONIŲ LIETUVOJE SIRGO COVID-19 TO NEŽINODAMI

Ketvirtadienį baigiamas populiacijos tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti, kokia Lietuvos gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama.

„Tai paskutinė tyrimo diena, Lietuvos bioetikos komitetas daugiau nėra išdavęs mums leidimo tirti žmones. Tai jau tiek, kiek mes ištirsim, tai tiek ir bus“, – BNS sakė vienas iš tyrėjų, VU Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Kvietimai išsitirti buvo išsiųsti 13 tūkst. žmonių, ištirti planuota perpus mažiau – apie 6,5 tūkst. asmenų.

Vis dėlto V. Kasiulevičius teigė, kad žmonių aktyvumas buvo mažesnis, nei planuota.

„Manau, kad bus apie pusę (planuoto žmonių skaičiaus – BNS). (...) Tačiau turėsime iš visų regionų žmonių tiek, kad galėtume analizuoti“, – sakė jis.

Profesoriaus teigimu, pirmieji preliminarūs populiacijos tyrimo rezultatai turėtų būti aiškūs penktadienį.

Vėliau mokslininkai gautus duomenimis analizuos detaliau.

Vykdant populiacijos tyrimą pakviestiems savanoriams atliekami serologiniai COVID-19 testai. Jie rodo organizme susidariusius antikūnus. Šių tyrimų metu analizuojamas žmogaus kraujas.

Tyrimas pradėtas rugpjūčio 10 dieną. Imami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojų mėginiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Venkite

tokių, kaip Med.

Anonimas

Rita. Persirgo ir nieko neatsitiko.Jums ponai nuostolis nebuvo,kaip nušvilpti pinigų

Med.

Manau sirgau ir persirgau kelis kartus,sis nuodas apnuodija ne vieną kartą, todėl reikia vengti pašalinių, nepažįstamų žmonių.Venkite koncertų ,susibūrimų ,maitinimo įmonių,kitaip kaip tarakonai išmirsite.Gyvunai ,šunys,kates virusų gaudytojai ir nešiotojai,nuo jų žmonės suserga įvairiausiomis baisiomis ligomis.Gyvūnams ne vieta žmonių namuose, jie turi būti ten kur ir turi būti pagal jų paskirtį.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS