Pasirašė kolektyvinę sutartį: kitąmet medikams algos turėtų didėti šešiais procentais | Diena.lt

PASIRAŠĖ KOLEKTYVINĘ SUTARTĮ: KITĄMET MEDIKAMS ALGOS TURĖTŲ DIDĖTI ŠEŠIAIS PROCENTAIS

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su devynių medicinos profsąjungų atstovais pasirašė kolektyvinę šakos sutartį, galiosiančią 2022–2024 metais.

„Net devynios bendruomenės, profesinės sąjungos dalyvavo šiame procese ir tai yra pirmą kartą mūsų istorijoje“, – per spaudos konferenciją po ceremonijos sakė ministras.

„Rezultatas šiandien tikrai džiugina“, – teigė Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Aldona Baublytė.

Sutartis galios tiek viešajame, tiek biudžetiniame sektoriuje dirbantiems medikams. Pagal ją numatyta, kad kitąmet medikų atlyginimai turi didėti šešiais procentais.

„Darbo užmokesčio didinimui 2022 metams jau dabartiniuose biudžetuose, kurie svarstomi Seime, jau yra numatyti ištekliai. (...) Kitiems metams numatyta skirti daugiau nei 150 mln. eurų, (...) tai leis papildomai pakelti darbo užmokestį gydytojams apie 5–6 procentais“, – sakė A. Dulkys.

Anot jo, dar 35 mln. eurų numatyta mažiausiai uždirbančių medicinos darbuotojų atlyginimams didinti kitąmet.

2023 metais medikų darbuotojų algos, planuojama, turėtų didėti 14 procentų.

Sveikatos apsaugos viceministrės Danguolės Jankauskienės teigimu, kolektyvinėje sutartyje numatyta ir trumpesnė darbo savaitė medikams – vietoj įprastų 40 valandų gydytojai dirbs 38 valandas, numatytos ir ilgesnės atostogos, papildomos priemokos pavojingomis sąlygomis dirbantiems medikams, kvalifikacijos kėlimo galimybė ir pan.

Kovidinė situacija mus įveda į tokią situaciją, kai medikams labai svarbu ne tik darbo užmokestis, bet labai svarbu darbo aplinka ir ypač darbo kultūra“, – per spaudos konferenciją teigė viceministrė.

A. Baublytė akcentavo, kad sutartis įpareigoja darbdavius glaudžiau bendradarbiauti su profsąjungomis prie priimant sprendimus.

„Papildomai sutarėme, kad susitarimas bus gyvas, nuolat reaguosime į esamą situaciją ir kasmet ne vėliau kaip iki kovo 1 dienos rinksimės ir aptarsime, ką galime padaryti geriau“, – teigė A. Dulkys.

Kolektyvinę sutartį pasirašė Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos slaugos specialistų organizacija, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos medicinos įstaigų profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“, Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungos federacija ir Lietuvos medikų forumas.

Lietuvos medikų sąjūdžio tarp pasirašiusiųjų nėra, nes ši organizacija nėra profesinė sąjunga.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

P.

Net infliacijos nekompensuos. Liūdna.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS