SAM: tobulinama profilaktinių tyrimų dėl koronaviruso tvarka | Diena.lt

SAM: TOBULINAMA PROFILAKTINIŲ TYRIMŲ DĖL KORONAVIRUSO TVARKA

  • 1

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad reaguodama į toliau augantį koronaviruso (COVID-19) plitimą šalyje ir norėdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes, patobulino profilaktinių tyrimų dėl koronaviruso (COVID-19) asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigose tvarką.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) ir socialinės globos įstaigos, kuriose dirba daugiau nei 10 darbuotojų, turinčių kontaktą su pacientais, privalo su savivaldybėmis suderinti ir patvirtinti profilaktinio atsitiktinio šių įstaigų darbuotojų, dirbančių su pacientais tyrimo organizavimo tvarką. Tokiose ASPĮ ir socialinės globos įstaigose per savaitę ir toliau turės būti ištiriama nuo 10 iki 20 proc. darbuotojų.

Pakeitime įtvirtina nuostata, kad toms ASPĮ  ir socialinės globos įstaigoms, kuriose dirba 10 ar mažiau darbuotojų, nereikia su savivaldybėmis suderinti ir patvirtinti profilaktinio atsitiktinio šių įstaigų darbuotojų tyrimo organizavimo tvarkos, o profilaktiniai tyrimai turėtų būti organizuojami tokiu dažnumu, kad tas pats įstaigos darbuotojas profilaktiškai būtų tiriamas ne dažniau kaip kas 5 savaites. Šis pakeitimas 10 ar mažiau darbuotojų turinčioms įstaigoms leis testuoti savo darbuotojus tokiu pat dažnumu kaip ir didesnėms įstaigoms (kai per savaitę turi būti ištiriama nuo 10 iki 20 proc. darbuotojų, tas pats darbuotojas profilaktiškai tiriamas kad 5 – 10 savaičių).

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vika

Kaip reikia elgtis keleiviui ,kuris nori skristi i U.K ,Angliją.Ar reikia kokios pažymos, apie virusą.Nusipirkau bilietus o išskristi negalesiu.Manau gerai būtų, jeigu informaciją butu parašyta,pasiskaityti galėtų visi .Žinau kad Anglijoje visi apribojimai nuimti,sugrąžinta viskas i buvusi režimą .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS