SUNKIEMS LIGONIAMS MEDICININIAI MAISTO PRODUKTAI BUS KOMPENSUOJAMI
Valstybė nuo 2024 metų kompensuos specialius medicininius maisto produktus onkologiniams ir kitiems sunkiems ligoniams, besigydantiems gydymo ar slaugos įstaigose.
Seimas įteisino tokius produktus ir leido visiškai arba iš dalies juos kompensuoti. Į kompensuojamųjų priemonių sąrašą bus įtraukiami tik Lietuvos rinkoje notifikuoti tokie produktai.
Seimas ketvirtadienį priėmė tokią Sveikatos draudimo įstatymo pataisą: už balsavo 119 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė anksčiau BNS yra sakiusi, kad tai yra parenterinės ir enterinės mitybos produktai – smulkios frakcijos lipidai, angliavandeniai, vitaminai, baltymai ir jų mišiniai. Jie padeda sunkiai sergantiems ir negalintiems valgyti žmonėms palaikyti gyvybę ir yra leidžiami tiesiai į veną ar skrandį.
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
-
DMN inf.22 komentarai
-
BNS inf.2 komentarai
-
BNS inf.1 komentarai