Ugdymo įstaigose – beveik 500 aktyvių koronaviruso protrūkių | Diena.lt

UGDYMO ĮSTAIGOSE – BEVEIK 500 AKTYVIŲ KORONAVIRUSO PROTRŪKIŲ

Šiuo metu ugdymo įstaigose fiksuoti 482 aktyvūs koronaviruso protrūkiai, su šiais protrūkiais susiję 1977 COVID-19 užsikrėtimai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistės Justinos Petravičienės teigimu, šiuo metu situacija mokyklose yra stabili, o aktyvių protrūkių skaičius jau tris savaites išlieka panašus.

„Aktyvių COVID-19 protrūkių, registruotų ugdymo įstaigose, praėjusią savaitę fiksuoti 475, prieš savaitę – 457, dar savaitę anksčiau – 455. Situacija, vertinant registruotus protrūkius, yra stabili, aktyvių protrūkių skaičius jau tris savaites išlieka panašus“, – Eltai teigė J. Petravičienė.

„Vertinant absoliučiais skaičiais, tiek protrūkių ugdymo įstaigose buvome registravę spalio pradžioje, o lyginant su tuo pakilimu, kurį fiksavome lapkričio pradžioje, tai šiuo metu aktyvių protrūkių stebime beveik 40 proc. mažiau“, – taip pat atkreipė dėmesį ji.

Pasak NVSC atstovės, kalbant apie protrūkių skaičių, tendencijos nesikeičia – beveik 98 proc. – protrūkių nėra gausūs, juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų. Gausių protrūkių, kuriuose pirminių susijusių atvejų skaičius viršija 20, šiuo metu registruoti 4 (Marijampolės apskrityje).

„Liūto dalį protrūkių struktūroje, kaip ir laikotarpiais prieš tai, sudarė pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose fiksuotų aktyvių protrūkių dalis sumažėjo, lyginant su savaite prieš tai, ir siekė 14 proc.“, – sakė J. Petravičienė.

NVSC duomenimis, vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų registruota Kauno, Vilniaus ir Panevėžio apskrityse.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS