A. Veryga: antroji vakcinų nuo gripo siunta jau gauta | Diena.lt

A. VERYGA: ANTROJI VAKCINŲ NUO GRIPO SIUNTA JAU GAUTA

  • 3

Gydymo įstaigoms skundžiantis, kad trūksta vakcinų nuo gripo, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad antroji siunta jau yra gauta ir netrukus pasieks sveikatos įstaigas.

„Antroji ta siunta, didesnė, yra gauta ir jinai jau keliauja į gydymo įstaigas. Artimiausiu metu jas pasieks“, – šeštadienį LRT radijui teigė ministras.

„Ar jos užteks, ar ne, labai sudėtinga dabar yra dar pasakyti, nes gydymo įstaigos planuoja poreikius, tai ar tinkamai susiplanavo, pamatysime tikrai eigoje“, – sakė A. Veryga. 

Pasak jo, vakcinų pritrūko dėl šiemet smarkiai išaugusio gyventojų noro skiepytis.

Vakcinos įprastai Lietuvą pasiekia per kelis kartus.  

BNS anksčiau skelbė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenis, kad 2018-2019 sezono metu nustatytas 49 661 gripo atvejis, mirė 26 žmonės. Valstybės lėšomis pasiskiepijo kiek daugiau nei 129 tūkst. gyventojų, savo lėšomis – kiek daugiau nei 29 tūkst. žmonių.

Šiemet Valstybinė ligonių kasa naujam gripo sezonui nupirko beveik 13 tūkst. daugiau gripo vakcinos dozių nei pernai.

Iš viso 2019-2020 metų gripo sezonui už beveik 900 tūkst. eurų nupirkta daugiau nei 144 tūkst. keturvalentės vakcinos dozių, skirtų rizikos grupėms.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Senolė

Trūksta vakcinos, tai žmones kalti, matai jie nori pasiskiepyti. Skiepai elitui, o ne runkeliams. Kadangi esu iš tų runkelių,tai jau antri metai negaliu pasiskiepyti, nors pagal savo susirgimą privalau skiepytis.

Tremtinys

Kokie sapaliojimai apie gauta vakcina,atejes rastas vakcina pristatys iki SPALIO-25 dienos,siandien paskambinau y poliklinika,deja dar neatejo,isvada,koks ministras tokia ir tvarka,tik sudui malti.

...

Ach: "Pasak jo, vakcinų pritrūko dėl šiemet smarkiai išaugusio gyventojų noro skiepytis" - kuo daugiau besiskiepijančių, TUO gripo epidemija bus žiauresnė!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS