SAM rekomenduoja dėvėti kaukes viešajame transporte, nepriimti stovinčių keleivių | Diena.lt

SAM REKOMENDUOJA DĖVĖTI KAUKES VIEŠAJAME TRANSPORTE, NEPRIIMTI STOVINČIŲ KELEIVIŲ

  • 16

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį paskelbė rekomendaciją dėvėti apsaugines veido kaukes viešajame transporte, nepriimti stovinčių keleivių.

Pasak ministerijos, šios ir kitos priemonės numatytos operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime, kuriuo siekiama užtikrinti visuomenės saugumą vietose, kur didesni žmonių susibūrimai gali kelti riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija (COVID-19). 

„Nors dalis jų yra rekomendacinio pobūdžio, tikimasi, kad visuomenės sąmoningumas, padėjęs sėkmingai įveikti pirmąją koronaviruso bangą Lietuvoje, palaikys stabilią situaciją šalyje ir toliau“, – rašoma SAM pranešime.

A. Verygos sprendime numatyta, kad viešajame transporte negali dirbti žmonės, kurie serga arba jiems pasireiškia ūmių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, arba jiems taikomas reikalavimas dėl privalomos ar rekomenduojamos izoliacijos.

Rekomenduojama vairuotojus atskirti pertvaromis nuo keleivių arba išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą. Jeigu minėtų pertvarų nėra, vairuotojams taip pat rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Prekiauti kelionės bilietais viešojo transporto priemonėse nepatariama.

Viešojo transporto priemonėse rekomenduojama vežti tiek keleivių, kiek yra sėdimų vietų. Jei vežami stovintys keleiviai, tarp jų turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

Taip pat rekomenduojama nesėdėti veidu į veidą, nebent tai būtų vienos šeimos nariai, artimi giminaičiai.

Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privaloma įrengti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje rankų dezinfekavimo priemones ir aiškiai matomoje vietoje pateikti informaciją apie prevencines koronaviruso infekcijos priemones.

Keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo vietose rekomenduojama sužymėti laukimo vietas eilėje. Tarp eilių turi būti ne mažiau kaip metro atstumas.

Taip pat privaloma užtikrinti, kad viešose transporto priemonėse reguliariai būtų valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai – rankenos, turėklai ir pan.

Viešojo transporto priemonės valymas ir dezinfekcija turi būti atliekama ne rečiau kaip kartą per dieną.

 

Gairės: Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 saviizoliacija, LNK1, apsauginės kaukės, kaukės viešajame transporte, kaukių dėvėjimas
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

priimti

tik šliaužiančių keliais

Ar su galva jums viskas gerai

Tai siulote kaip visiems i darbus ir is ju vykti? Ar tada darbo pradzia gali buti bet kada, nes tave paims gal koks 3 autobusas is eiles. Ar siulote vaziuoti savu transportu ir uzkimsti dar labiau visas gatves? Gal ponai viesuoju pavazinekit bent savaite, kad pulsa pajaustumet. Avinu banda.

Lina

Gerbemasis Veryga gal pats pabandykite judeti transportu pvz is darbo.Idomu kada grisite namo????Autobusus nuima ir zmoniu srautus nori tiesiog sumazinti ju nevezant.Nu ar jums visai smegenys issitiesino???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS