VDU ŽŪA vyksiantis renginys „Atviras ūkis 2023“ – dalybos žiniomis, ūkininkavimo patirtimi | Diena.lt

VDU ŽŪA VYKSIANTIS RENGINYS „ATVIRAS ŪKIS 2023“ – DALYBOS ŽINIOMIS, ŪKININKAVIMO PATIRTIMI

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA), siekdama dar aktyvesnio ir efektyvesnio mokslo, studijų ir verslo bei socialinių partnerių bendradarbiavimo, savo padalinius yra suvienijusi į klasterį „Žaliasis intelektas“.

Šio klasterio nariai – VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centras ir VšĮ „VDU ŽŪA Mokomasis ūkis”  – birželio 27 d. 9 val. ūkininkus, žemės ūkį aptarnaujančių agroverslo atstovus ir visą plačiąją visuomenę kviečia į išskirtinį renginį „Atviras ūkis 2023“. Jo programoje – pačios įvairiausios inovacijos, aprėpiančios visą grandinę nuo lauko iki stalo – nuo skaitmeninio laukų žemėlapio pristatymo iki miltų įvairovę atskleisiančios edukacijos ir degustacijos.

Renginyje – patirtis, mokslininkų rekomendacijos, technikos demonstracija, edukacinė programa

„Renginiu „Atviras ūkis 2023“ norime pasidalyti VDU ŽŪA Mokomajame ūkyje sukaupta patirtimi bei naujausiomis mokslininkų rekomendacijomis. Taip pat bus demonstruojama mūsų verslo partnerių Lietuvos rinkai siūloma moderni žemės ūkio technika. Renginį simboliškai vainikuos edukacinė programa apie galutinį žemdirbių darbo rezultatą – grūdų miltus, iš kurių kepama duona ir kiti gaminiai“, – „Atviro ūkio 2023“ programą komentuoja klasterio „Žaliasis intelektas“ ir VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro Partnerystės plėtros skyriaus vadovė Audronė Arnašiutė. Pašnekovė pastebi, kad startą šiam renginiui suteikė VDU Žemės ūkio akademijos vykdomas KPP projektas „Komunikacijos priemonės tvariems kaimo plėtros sprendimams“, kurio tikslas – skleisti gerąją ūkininkavimo patirtį.

Konferencijoje – VDU ŽŪA Mokomojo ūkio laukų žemėlapio pristatymas, fungicidų efektyvumo, ekologinio ūkininkavimo tyrimų rezultatai

Renginys „Atviras ūkis 2023“ prasidės konferencija, kurioje VDU ŽŪA Mokomojo ūkio direktorius Vilius Venskutonis pristatys ką tik baigtą rengti naujovę – interaktyvų skaitmeninį Mokomojo ūkio laukų žemėlapį.

„Į šį žemėlapį įtraukti 450 ha ūkio laukai. Žemėlapyje atsispindės visa  konkrečiame lauke vykdoma veikla. Videovaizduose ir fotonuotraukose bus galima pamatyti, kokios technologijos plote buvo taikomos, bei pateikiama tų metų finansinė ataskaita – kiek į lauką buvo investuota ir kiek gauta pajamų bei pelno“, – interaktyvaus žemėlapio esmę atskleidžia VDU ŽŪA Mokomojo ūkio direktorius V. Venskutonis.

Pasak pašnekovo, šis įrankis sukurtas siekiant padėti žemdirbiams priimti racionaliausius sprendimus. „Gyvenime laiku, kai rinka žemdirbiams siūlo labai daug įvairiausių prekių ir paslaugų, ir išties sudėtinga apsispręsti, į ką investuoti tvaru ir efektyvu. VDU ŽŪA Mokomajame ūkyje dirbama tariantis su mokslininkais bei vadovaujantis jų rekomendacijomis. Taip pat ūkyje atliekami gamybiniai bandymai, tarkime, šiuo metu auginama net 12 skirtingų veislių rapsai. Tai leidžia daryti tam tikras išvadas, kuriomis norime atvirai dalytis su visais“, – kalba V. Venskutonis.

Renginio „Atviras ūkis 2023“ konferencijos dalyviai taip pat turės galimybę išgirsti VDU ŽŪA lektorės Aurelijos Šaluchaitės pranešimą apie skirtingų fungicidų efektyvumą nuo ligų saugant žieminius kviečius. Dar vienas, neabejotinai klausytojų dėmesį pritrauksiantis konferencijos pranešėjas – ekologinės žemdirbystės žinovas VDU ŽŪA doc. dr. Juozas Pekarskas. Jis su renginio dalyviais pasidalys jau 26-tus metus VDU ŽŪA Mokomajame ūkyje kaupiama ekologinio ūkininkavimo praktine patirtimi bei šios ūkininkavimo sistemos mokslo tyrimų rezultatais.

Kita intriguojanti renginio „Atviras ūkis 2023“ dalis – VDU ŽŪA Mokomojo ūkio laukų lankymas. Lankytojai galės pamatyti skirtingų fungicidų įtaką kviečių pasėliams, drauge su ekspertais įsitikinti tradicinės ir juostinės sėjos skirtumais žieminių kviečių pasėlio vystymuisi bei aplankyti ekologinio ūkio laukus, kuriuose šiuo būdu ūkininkaujama jau daugiau nei ketvirtį amžiaus, bei sužinoti, kaip tvariai dirbant keičiasi dirvožemio derlingumas, humuso kiekis bei kiti ūkininkavimo sėkmei svarbūs parametrai.

Staigmenos dalyviams – žolių mišinio įsėjimo agrodronu demonstracija, edukacinė programa, degustacija, loterija su specialiu prizu

Renginio dalyvių Mokomojo ūkio laukuose laukia išskirtinė staigmena – jie turės galimybę išvysti, kaip į pašarams auginamų kukurūzų pasėlį žolių mišinys įsėjamas ne riedančia, o skraidančia priemone – agrodronu.

Taip pat bus galima stebėti, kaip su kliūčių ruožu laukuose dorojasi moderniausi skirtingų gamintų žemės ūkiui siūlomi purkštuvai, pritaikyti pažangiai tiksliosios žemdirbystės technologijai.

Taip pat bus galima apsilankyti technikos ekspozicijoje, kurią pristatys renginio rėmėjai – UAB „Audrokesta“, AB „Lytagra“ ir UAB „Rovaltra“.

Organizatoriai atskleidžia, kad edukacinėje programoje apie miltų įvairovę bus galima ir paskanauti įvairių miltinių gaminių, o viso renginio metu – dalyvauti loterijoje, kurios laimėtojas į namus išsiveš visą maišą VDU ŽŪA Mokomajame ūkyje išaugintų kviečių miltų.

Renginio  „Atviras ūkis 2023“ informacinis rėmėjas – UAB „Ūkininko patarėjas”.

Gairės: VDU ŽUA, renginys Atviras ūkis 2023, Vilius Venskutonis, gero žodžio galia
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS