Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai | Diena.lt

MELNRAGĘ ATAKAVO MĖLYNIEJI ŽMOGELIUKAI

Penktadienį paryčiais klaipėdiečius pažadino įtartini sprogimai Melnragės paplūdimyje. Buvo tokių, kurie, išvydę siauromis pajūrio gyvenamojo rajono gatvelėmis lakstančius ginkluotus vyrus, skambino visoms esamoms ir nesamoms tarnyboms, baimindamiesi, kad prasidėjo pajūrio šturmas.

Baimės miestiečiams įvarė Lietuvos kariškių pratybos, apie kurias mažai kas žinojo.

Senyvo amžiaus moterėlės, pakeltos iš miego, ieškojo raminamųjų, o štai keli gyventojai telefono skambučiais informavo uostamiestyje dislokuotus Lietuvos kariuomenės padalinius.

"Taip, žmonės įsibauginę dėl Rusijos pratybų "Zapad". Tačiau pagirtina, kad jie neliko abejingi ir pranešė apie tai mums", – tikino Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės štabo civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas Tomas Malūkas.

Lietuvos kariuomenės taktinio lygmens pratybos "Ūdra 2017" rugsėjo 11–22 dienomis vyko visoje Vakarų Lietuvoje. Ketvirtadienio vakarą ir penktadienio naktį vyko baigiamoji pratybų fazė.

Pagal pratybų legendą paryčiais valtimis Melnragės paplūdimį pasiekė kelios dešimtys kariškių. Vadinamieji mėlynieji žmogeliukai, išsilaipinę krante, mėgino užimti teritoriją.

Pratybose pilkųjų žmogeliukų vardą gavę krašto gynėjai stengėsi apginti Klaipėdos uosto vartus į jūrą.

"Tai čia kariškiai šaudė? Girdėjau, bet net nesupratau, kas vyksta. Penktą ryte teko išvažiuoti iš namų", – tikino žinoma aktorė Eglė Jackaitė, gyvenanti pajūryje.

Šių pratybų metu kariškiai turėjo įgyti žinių, kaip vykdyti gynybinius veiksmus apgyvendintoje vietovėje.

"Ir meras ten gyvena? Ir  jis buvo sėkmingai apgintas, pakeltas ir išgyveno", – juokavo T.Malūkas.

Operacijoje dalyvavo skirtingų krašto apsaugos sistemos ir Vidaus reikalų ministerijos, policijos ir antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pajėgos.

Pratybose taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos, Krašto apsaugos savanoriai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, NATO sąjungininkai, Specialiųjų operacijų pajėgų kariai ir Karinės jūrų pajėgos.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Aris

O jeigu rimtai tai kažkam turi būti pastatyta gera klizma. Ištikrųjų pusė metų per visus galus trimituoja apie rusų pratybas, kad gali okupuoti,o čia nei iš šio nei iš to vieną rytą pradeda lakstyti nematyti kareiviai. Ką žmonės turi galvoti Malūkai? Matyt dar vaikiško šūdo nesi iššikęs jegu tau juokinga.

Hm

Vistik pažengėm į priekį, anksčiau po daugiadienių balti arkliai rodydavo,o dabar visų pirma prezidentei žali žmogeliukai pasirodė paskui visiems neabejingiems spalvoti pradėjo rodytis. Matyt Karbauskis neįveiks tautos.

AŠ manau paprastai

nesitreniruos čia kariai kalbantys - duona, pienas, alus, tėviškė - čia treniruosis kariai kalbantys - xlėb, moloko, pivo, otėčėstvo.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS