Laimikiai Fukuokos baseine: medaliai, rekordas, premijos | Diena.lt

LAIMIKIAI FUKUOKOS BASEINE: MEDALIAI, REKORDAS, PREMIJOS

Plaukikė Rūta Meilutytė, pasaulio čempionate iškovojusi du aukso medalius, pakartojusi ir pagerinusi planetos rekordą, svariai papildė savo biudžetą.

Sėkmė Japonijoje

Fukuokoje (Japonija) įvykusiame pasaulio čempionate R. Meilutytė laimėjo du finalus: 50 m plaukimo krūtine (29,16 sek., naujas planetos rekordas) ir 100 m (1 min. 04,62 sek.).

Per 50 m plaukimo krūtine pusfinalio varžybas kaunietė pakartojo tuo metu italei Benedettai Pilato priklausiusį pasaulio rekordą (29,30 sek.).

Portalo „SwimSwam News“ duomenimis, už tai, kad R. Meilutytė pakartojo ir pagerino planetos rekordą, laimėjo du finalus, jai teko 100 tūkst. JAV dolerių (atitinkamai 30, 30, 20 ir 20 tūkst.).

Daugiau (103,690 tūkst. JAV dolerių) uždirbo tik australė Mollie O’Callaghan. Ji individualiose varžybose iškovojo du aukso medalius, estafečių – tris aukso ir vieną sidabro, pagerino 200 m plaukimo laisvu stiliumi pasaulio rekordą (be to, tai padarė dar tris kartus su komandomis estafetėse – moterų 4 po 100 m ir 4 po 200 m laisvu stiliumi ir mišrioje 4 po 100 m laisvu stiliumi).

Tarp vyrų solidžiausią honorarą susižėrė kinas Haiyangas Qinas (95 tūkst. JAV dolerių).

Norėjo olimpinio bilieto

„Po pusfinalio jaučiau, kad galiu pagerinti pasaulio rekordą, – kalbėjo 50 m finale triumfavusi R. Meilutytė. – Dabar susitelksiu į olimpinę 100 m rungtį ir toliau mėgausiuosi plaukimu.“

50 m varžybų sidabrą pelnė amerikietė Lilly King (29,94 sek.), bronzą – B. Pilato (30,04 sek.), 100 m – atitinkamai Tatjana Schoenmaker (Pietų Afrikos Respublika, 1 min. 05,84 sek.) ir Lydia Jacobi (JAV, 1 min. 05,94 sek.).

Dabar susitelksiu į olimpinę 100 m rungtį ir toliau mėgausiuosi plaukimu.

200 m plaukimo krūtine finale dalyvavusi vilnietė Kotryna Teterevkova iškovojo šeštą vietą (2 min. 24,22 sek.) ir uždirbo 4 tūkst. JAV dolerių.

Medalius išsidalijo T. Schoenmaker (2 min. 20,80 sek.), amerikietė Kate Douglass (2 min. 21,23 sek.) ir olandė Tes Schouten (2 min. 21,63 sek.).

„Savo rezultatais pasaulio čempionate esu patenkinta, nors labiausiai norėjau olimpinio normatyvo (200 m krūtine jis yra 2 min. 23,91 sek. – aut. past.). Tačiau šiuo metu nesu geriausios sportinės formos“, – kalbėjo K. Teterevkova.

Kitąmet – į Katarą

Kvalifikacinį 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių normatyvą įvykdė Aleksas Savickas (200 m krūtine pusfinalis – 2 min. 10,16 sek., 11 vieta).

Šįkart toliau pusfinalio nenuplaukė Andrius Šidlauskas (100 m krūtine – 14 vieta), atrankos barjerų neįveikė Erikas Grigaitis (200 m nugara – 26, 100 m – 30), Daniilas Pancerevas (200 m kompleksiniu būdu – 30, 50 m laisvu stiliumi – 60), Danas Rapšys (200 laisvu stiliumi – 17, 100 m – 32).

Fukuokos 50 m baseine sėkmingiausiai pasirodė Australijos plaukikai – iškovojo 13 aukso, 7 sidabro ir 5 bronzos medalius. Amerikiečių laimikis – atitinkamai 7, 20 ir 11 medalių, kinų – 5, 3 ir 8. Sportininkai pagerino iš viso 10 pasaulio rekordų (iš jų 7 – individualių rungčių).

2024-aisiais pasaulio vandens sporto šakų čempionatas bus surengtas vasario 2–18 d. Dohoje (Kataras).