Yra tai, ko reikia: tikra žiema ir varžovų iššūkiai | Diena.lt

YRA TAI, KO REIKIA: TIKRA ŽIEMA IR VARŽOVŲ IŠŠŪKIAI

Žiemos sporto atstovams – sniego nepašykštėjusio sezono įkarštis. Mūsų šalies sportininkai startuoja ne vien užsienyje, pasaulio ar Europos čempionatuose, bet ir Lietuvos trasose.

Šaudo Slovėnijoje

Biatlonininkai, blykstelėję Lenkijoje įvykusiame Europos čempionate (ketvirta vieta mišrių estafečių varžybose), veržliai pradėjo pasaulio čempionatą Slovėnijoje.

Mišrią estafetę 4 po 7,5 km Lietuvos rinktinė (Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia, Gabrielė Leščinskaitė ir Natalija Kočergina) užbaigė 17-oje vietoje, pasaulio čempionei Norvegijos komandai pralaimėjusi 5 min. 01,0 sek.

Mūsiškiai, nesukę nė vieno baudos rato, aplenkė slovakus, estus, japonus, belgus, moldavus, latvius ir lenkus.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kandidatų į 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes sąraše – 17 sportininkų.

Rezultatas: Europos čempionate V.Strolia užėmė devintą vietą. Christiano Manzonio / IBU nuotr.

"Trasa sudėtinga, techniškai nelengva: vienas ilgas pakilimas, labai ilgas nusileidimas, vėliau – trumpi pakilimai, nemažai posūkių, – sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių Ruslanas Nikitinas ir pripažino, kad pritrūko laiko sportininkams tinkamai atsigauti po Europos čempionato.

Vakar vyrų 10 km sprinto varžybose jėgas išmėgino K.Dombrovskis, V.Strolia ir Tomas Kaukėnas. Šiandien numatyta moterų 7,5 km sprinto rungtis.

Atranka tęsiasi

Be to, Lietuvos biatlono meistrai kaupia atrankos taškus į 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes.

Šiuo metu pasaulio taurės varžybose mūsų šalies vyrų komanda turi 2 741 tšk. ir yra 16-oje vietoje, kuri leistų į žaidynes deleguoti visą estafetės ekipą.

Pekino žiemos olimpiadoje dalyvaus 210 biatlonininkų (po 105 vyrus ir moteris).

Po šio sezono 1–3 vietas pasaulio taurės įskaitoje užimsiančios šalys iškovos šešis kelialapius, 4–10 vietas – po penkis, o 11–20 vietas – po keturis. Būtent į keturis kelialapius yra nusitaikiusi Lietuvos vyrų rinktinė.

Dar dvylika individualių kelialapių bus išdalyta 2022-ųjų sausį tiems sportininkams, kurių komandos liks už 20-uko.

Startavo Nemenčinėje

Nemenčinėje dėl olimpinio čempiono Algimanto Šalnos taurės varžėsi ir biatlono mėgėjai, ir senjorai.

Sprinto (6 km) ir asmenines (7,5 km) lenktynes laimėjo Rokas Suslavičius (Vilnius).

Komanda: mišrių estafečių varžybose mūsų šalies biatlonininkai maloniai stebina žiemos sporto gerbėjus. / biathlon.ltu nuotr.

Jaunimo grupėse sėkmė lydėjo vilniečius Mariją Kresik ir Romualdą Aleksandrovą, Danielių Buchovskį, Milą Senkevič, Mileną Bernatovič, anykštėną Domą Jankauską, tarp senjorų – Marijaną Kačanovskį (Vilnius).

Jaunimas – Suomijoje

Vuokatyje (Suomija) prasidėjusiame pasaulio jaunimo slidinėjimo čempionate jėgas išmėgins devyni Lietuvos sportininkai, Vilniaus, Anykščių, Visagino, Utenos sporto centrų auklėtiniai.

Pirmas startavo Paulius Januškevičius (amžiaus grupė iki 23 metų) – jis 1,4 km klasikiniu stiliumi įveikė per 3 min. 40,50 sek., tarp 68 dalyvių užėmė 62-ą vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas (jose dalyvaus 1–30 vietas užėmę slidininkai).

Jaunių (iki 20 metų) grupėje mūsiškiams taip pat nepavyko patekti į kitą varžybų etapą (Edvinas Šimonutis – 51-a vieta, Eglė Savickaitė – 76-oji, Ieva Dainytė – 77-oji, Emilija Bučytė – 81-oji, Nerijus Dikas – 91-oji, Ernestas Tretjakovas – 92-oji, Kasparas Misiūnas – 97-oji).

Toli nuo lyderių

Švedijoje įvykusiose pasaulio slidinėjimo taurės etapo varžybose lietuviai liko toli nuo lyderių.

Sprinto laisvuoju stiliumi rungtį Modestas Vaičiulis (3 min. 13,75 sek.) užbaigė 67-asis, o Tautvydas Strolia (3 min. 26,31) – paskutinis, 78-asis.

Komandų sprinto varžybų A pusfinalyje M.Vaičiulis ir T.Strolia užėmė 13-ąją vietą (19 min. 40,82 sek.), o bendroje įskaitoje Lietuvos duetas liko paskutinis – 26-asis.

Pasaulio taurės varžybų lyderis – rusas Aleksandras Bolšunovas (1 613 tšk.). Estai Marko Kilpas ir Martinas Himma (po 14 tšk.) – atitinkamai 99-oje ir 100-ojoje vietose. M.Vaičiulis (3 tšk.) – 139-oje pozicijoje.

Iškovojo medalius

Šiaurės Makedonijoje surengtose snieglentininkų varžybose "Mavrovo SNB Cup" sidabro medalius iškovojo Patricija Ivanovaitė ir Motiejus Morauskas.

M.Morauskas akrobatinio nusileidimo ("Slopestyle") rungtyje surinko 81,33 taško ir vos 2,67 taško atsiliko nuo auksą iškovojusio bulgaro Petaro Giošarkovo (84 tšk.). Trečias liko bosnis Affanas Zisko (71 tšk.). 11-ą vietą užėmė kitas Lietuvos atstovas Domas Užpolevičius (47,67 tšk.).

P.Ivanovaitė surinko 56 tšk. Sėkmingiau pasirodė tik bulgarė Neda Penčeva (64,33 tšk.).

Serbijoje per Europos taurės etapo didžiojo šuolio ("Big Air") varžybas M.Morauskas surinko 41,67 tšk. ir užėmė 22-ą vietą (tarp 34 dalyvių).

Treniruoja italas

Kalnų slidinėjimo Europos taurės varžybose Berchtesgadene (Vokietija) 20 įskaitinių taškų iškovojo Andrejus Drukarovas.

21 metų Lietuvos sportininkas didžiojo slalomo varžybose užėmė 13-ą vietą. Galutinėje rikiuotėje A.Drukarovas tik 0,75 sek. atsiliko nuo nugalėtojo austro Stefano Brennsteinerio.

Andrejų, kuris sportuoja su Šveicarijos komanda, treniruoja italas Corrado Castoldi.

Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatą planuojama surengti vasario 19–20 d. Lenkijoje.

Tikslas – olimpiada

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kandidatų į 2022 m. Pekino žaidynes sąraše – 17 sportininkų.

Daugumą sudaro biatlonininkai (V.Strolia, K.Dombrovskis, T.Kaukėnas, Linas Banys, N.Kočergina ir G.Leščinskaitė) ir dailiojo čiuožimo atstovai (Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius, Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala, Elžbieta Kropa bei Jogailė Aglinskytė).

Kalnų slidinėjimą reprezentuoja A.Drukarovas ir Vilius Aleksandravičius, klasikinį – M.Vaičiulis ir T.Strolia, snieglenčių sportą – M.Morauskas.

• Rezultatas: Europos čempionate V.Strolia užėmė devintą vietą.
  • Komanda: mišrių estafečių varžybose mūsų šalies biatlonininkai maloniai stebina žiemos sporto gerbėjus.