Į Europos čempionatą – pakilia nuotaika: Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo Juodkalniją | Diena.lt

Į EUROPOS ČEMPIONATĄ – PAKILIA NUOTAIKA: LIETUVOS KREPŠINIO RINKTINĖ NUGALĖJO JUODKALNIJĄ

• 1

Lietuvos krepšinio rinktinė (7-1) atsidūrė dar arčiau bilieto į pasaulio čempionatą bei pergalingomis nuotaikomis išvyksta į Europos pirmenybes.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kaune 90:73 (22:21, 17:15, 32:15, 18:21) nugalėjo Juodkalniją (5-3).

Pasaulio čempionato atrankos A grupėje lietuviai užima pirmąją vietą. Juodkalniečiai žengia treti.

Tai buvo paskutinis lietuvių mačas prieš 2022 m. Europos čempionatą. Kontrolinėse rungtynėse mūsiškiai po dukart įveikė Estiją, Suomiją, Ispaniją bei sykį Nyderlandus. Taip pat pasaulio čempionato atrankoje nugalėta Vengrija.

Lietuviai Europos čempionate startuoja rugsėjo 1 d. maču su Slovėnija. Vėliau lauks Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės. Europos čempionato lenteles rasite čia.

Rungtynės prasidėjo aktyviu puolimu iš abiejų komandų. Per pirmąjį ketvirtį Valančiūnas ir Sabonis kartu sumetė 12 taškų, bet tris tritaškius ir vieną dvitaškį suleidęs Kendrickas Perry išlaikė svečius arti (21:22).

Antrojo kėlinio pradžioje juodkalniečiai kurį laiką turėjo iniciatyvą savo rankose – po Zorano Nikoličiaus metimo pranašumas išaugo iki 5 taškų (32:27). Lietuvius timptelėjo du tritaškius pataikęs Marius Grigonis, o į pertrauką mūsiškiai išsinešė 3 taškų persvarą (39:36).

Varžovų pasipriešinimą į šipulius daužyti lietuviai pradėjo iškart po pertraukos. Arno Butkevičiaus aštuonių taškų atkarpa leido pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą (54:42). Palūžusius varžovus dar labiau smukdyti pradėjo po tritaškį pataikę Mindaugas Kuzminskas ir Rokas Giedraitis.

Galop po trijų kėlinių lietuvių pranašumas jau siekė 20 taškų. Trečiasis kėlinys buvo laimėtas net 17 taškų persvara (32:15), o per lemiamas 10 minučių juodkalniečiai intrigos neatkūrė.

Juodkalnijos gretose labiausiai išsiskyrė Kendrickas Perry, kuris per 32 minutes surinko 21 tašką (4/6 dvit., 4/7 trit., 1/1 baudų), 4 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus kamuolius ir 22 naudingumo balus.

Lietuva: Marius Grigonis 16 (4/7 trit.), Domantas Sabonis (8 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Mindaugas Kuzminskas po 15, Arnas Butkevičius 13, Jonas Valančiūnas 12 (14 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 7, Rokas Jokubaitis 6 (10 rez. perd.), Rokas Giedraitis 5, Martynas Echodas 1.

Juodkalnija: Kendrickas Perry 21, Nemanja Radovičius 14, Bojanas Dubljevičius ir Marko Simonovičius po 13.

• Į Europos čempionatą – pakilia nuotaika: Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo Juodkalniją