R. Kurlianskis stojo prieš teismą: esu įsitikinęs, kad jokio nusikaltimo nepadariau | Diena.lt

R. KURLIANSKIS STOJO PRIEŠ TEISMĄ: ESU ĮSITIKINĘS, KAD JOKIO NUSIKALTIMO NEPADARIAU

Buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis pirmadienį teisme pareiškė, kad 90 tūkst. eurų buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui jis perdavė kaip paskolą, o ne kyšį.

„90 tūkst. eurų paskolinau asmeniškai Masiuliui“, – Vilniaus apygardos teismo posėdyje sakė R. Kurlianskis.

Jis sakė nesidomėjęs, kam konkrečiai bus naudojami pinigai.

R. Kurlianskis teigė neabejojęs, kad pinigai bus grąžinti su palūkanomis, jis pasitikėjęs E. Masiuliu.

„Paskola nebuvo susijusi su politiko principais ar poelgiais“, – pareiškė R. Kurlianskis.

Jis tikino, politikui skolino būtent 90 tūkst. eurų, o ne per 106 tūkst. eurų – ši suma nurodyta kaltinamajame akte.

„Patikinu, kad perdaviau 90 tūkst. eurų, kiek jis prašė. Tai, kad (nurodyti) 106 tūkst., parodo, kad baudžiamasis persekiojimas nėra sąžiningas“, - sakė jis.

90 tūkst. eurų paskolinau asmeniškai Masiuliui.

R. Kurlianskis taip pat pareiškė, kad pasinaudos teise neatsakinėti į teismo, prokuroro, advokato, kitų kaltinamųjų klausimus, o teiks papildomus paaiškinimus tik tada, kai teisme bus ištirta visa bylos medžiaga.

Jis teismui pasakojo, kad ne vieną yra skolinęs pinigus fiziniams, ar juridiniams asmenis.

R. Kurlianskis vardijo, kad jau 2001-2002 metais ir vėliau skolino 100 tūkst. 300 tūkst. litų, 460 tūkst. litų sumas, vardijo fizinių asmenų vardus ir pavardes. Pasak kaltinamojo, visos suteiktos paskolos buvo įformintos įstatymų nustatyta tvarka.

Vadino progresyviu liberalu

R. Kurlianskis teisme sakė, kad E. Masiulį vertino kaip progresyvų liberalą, o į jo vadovaujamos LNK televizijos laidas buvęs Seimo narys buvo kviečiamas taip pat, kaip ir kiti politikai.

„Politikai kviečiami į televiziją ir tai normalu. Eligijų Masiulį pažįstu ir jam simpatizuoju, kaip progresyviam liberalui“, – sakė R. Kurlianskis.

„E. Masiulio dalyvavimas laidoje yra natūralus ir neišsiskiriantis iš konteksto“, – sakė jis, ir pridūrė, kad laidose taip pat dalyvavę teisėsaugos ir žvalgybos vadovai.

Prokurorai kaltina R. Kurlianskį, kad jis tiesiogiai ir netiesiogiai davęs kyšių buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui E. Masiuliui, eksliberalui Šarūnui Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininkui Vytautui Gapšiui.

Prekyba poveikiu ir papirkimu kaltinamas buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis pirmadienį pradėjo duoti parodymus teismui, kaltinamasis skaito iš anksto pasiruoštus užrašus.

„Gerbiu kolegiją, sutinku ir pageidauju duoti parodymus. Man nesuprantami kaltinimai, todėl negaliu išreikšti pozicijos dėl kaltės“, – sakė R. Kurlianskis.

Jis pareiškė esąs įsitikinęs, kad nusikaltimų nepadarė.

„Buvau ir esu įsitikinęs kad verslas, kaip mokesčių valstybei generatorius, turi bendrauti su politikais. Pastaruoju metu verslas nuosekliai demonizuojamas ir dirbtinai kriminalizuojamas“,– sakė kaltinamasis.

Jis nurodė, kad kaltinamajame akte klaidingai įvardijamas „MG Baltic“ viceprezidentu, nes tokių pareigų nėjo, niekada nebuvo sudaryta sutartis, nebuvo mokamas darbo užmokestis.

„Kaip fizinis asmuo negalėjau atstovauti koncernui, vienintelės sąsajos su „MG Baltic“, – valdybos nario pareigos. Ją sudarė šeši nariai, vienas iš šešių buvau“, – sakė R. Kurlianskis.

Jis yra pirmasis iš teismo apklausiamų kaltinamųjų.

Kaltinimai korupcija

Teisėsauga įtaria, kad verslininkas taip siekė galimai koncernui naudingų sprendimų priėmimo Seime svarstant ir priimant Vartojimo kredito įstatymo projektą, Seimo nutarimą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas taip pat kaltinamas siekęs paveikti pasiūlymą dėl Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto pakeitimo, bandęs daryti įtaką, kad iš Vilniaus savivaldybės tarybos darbotvarkės būtų išimtas klausimas dėl paminklo Jonui Basanavičiui. Šiuos klausimus R. Kurlianskis kaltinamas bandęs paveikti per E. Masiulį.

Kaip nurodyta kaltinimuose, R. Kurlianskis taip pat organizavo buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko pasisakymus koncernui priklausančių televizijų laidose, kur didinant šios politinės partijos ir jos pirmininko autoritetą, palankiai nušviesta E. Masiulio ir jo vadovaujamos partijos veikla.

Anot prokuratūros, kaltinimuose pateikiama, kad E. Masiulio prašymu R. Kurlianskis susitiko su tuometiniu Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmuoju pavaduotoju, dabartiniu europarlamentaru Antanu Guoga. Nurodoma, kad R. Kurlianskis pasinaudojo savo, kaip žiniasklaidos priemones kontroliuojančio vadovo įtaka bei pareikalavo atsisakyti E. Masiuliui politinės žalos galinčio atnešti sprendimo – kurti Liberalų sąjūdžio partijoje „Klestinčios Lietuvos“ frakciją, galėjusią sumenkinti liberalų galimybes 2016–2020 metų rinkimuose.

Be to, R. Kurlianskis kaltinamas davęs bendros 27,1 tūkst. eurų vertės kyšius buvusiam Seimo nariui V. Gapšiui. Teisėsauga teigia, kad už dalį šios sumos padaryta nuolaidų už per koncernui priklausančias televizijas transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

Koncernas „MG Baltic“ valdo kelis televizijos kanalus, tarp jų – LNK televiziją, anksčiau valdė ir naujienų portalą alfa.lt. R. Kurlianskis buvo LNK valdybos pirmininkas ir alfa.lt direktorius.

Anot prokuratūros, galimus nusikaltimus R. Kurlianskis vykdė nuo 2015 metų liepos iki 2016 metų gegužės 10 dienos.

Kaltinamieji sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai. Buvęs liberalų lyderis E. Masiulis tikina, kad pas jį rasti pinigai buvo R. Kurlianskio paskola.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Zelemunčikas

Iš tiesų tai jis sako tikrą tiesą,kaip ir tie visi įslaptinti 75-riems metams KGB-istai.Tiesiog žmogus,kartu su Mockum darbuojasi mūsų kaimynės Rusijos naudai.O ir to MG Baltik kapitalas dalinai rusiškas su Letuvos komunistų smarve.Reikia pavyzdžio?Prašau,bankas Snoras ir Ūkio bankas.

Anonimas

Reikia senatiestermina panaikinti kokia cia mada nusikaltimas yra nusikaltimas ir turi atsakyti

Žemaitijos kaunietis

Stropus čigonas vaiką muša avansu.Nepadarei,tai padarysi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS