Žibintai įsiplieskė ne laiku | Diena.lt

ŽIBINTAI ĮSIPLIESKĖ NE LAIKU

Klaipėdiečius stebino gatvių apšvietimo žibintai. Pavakarę, nors dar buvo šviesu, jie švietė centrinėje miesto dalyje, o sutemus kai kuriose gatvėse nebuvo įjungti.

Trečiadienį apie 18 val. gatvių apšvietimo žibintai plieskė centrinėje miesto dalyje – Naujojo Sodo, Manto, Liepojos gatvėse. Miestiečiai stebėjosi, kodėl apšvietimas įjungtas, nors dar nėra tamsu.

Jau sutemus, apie 22 val., žibintai neįsijungė Liepojos gatvėje, nors šalia esančiose gatvėse veikė. Netrukus nušvito ir pastarieji.

Įmonės "Gatvių apšvietimas" generalinis direktorius Dangeras Aleksandrovas tikino, kad tokia situacija susidarė, nes buvo testuojama gatvės apšvietimo įjungimo programa.

Tokie bandymai atliekami periodiškai. Stebima, ar sistema veikia be trukdžių, kad ateityje būtų išvengta nesklandumų.

"Sistemos patikrinimas vyko visame mieste, bet tik šiaurinėje miesto dalyje žibintai įjungti anksčiau. Buvome pastebėję, kad kai kurios apšvietimo valdymo spintos neįsijungia automatiškai. Tai reikėjo padaryti rankiniu būdu. Dėl to ir surengėme patikrinimą", – aiškino vadovas.

Įmonės "Gatvių apšvietimas" Apšvietimo eksploatacijos skyriaus viršininkas Dainius Petrauskas tvirtino, kad patikrinimo metu viskas veikė sklandžiai. Jokių gedimų nebuvo nustatyta.

Miesto gatvių apšvietimas įsijungia automatiškai. Įmonės teritorijoje yra specialus įrenginys, matuojantis šviesos lygį. Kai sutemsta pakankamai, darbuotojas įjungia apšvietimą kompiuteriu.

Visas miestas nušvinta per 15–20 minučių. Apšvietimas įjungiamas naudojantis radijo ryšiu.

D.Aleksandrovo teigimu, pasitaiko atvejų, kai ne visos apšvietimo valdymo sistemos įsijungia. Tokiais atvejais tai bandoma padaryti rankiniu būdu kompiuteriu.

"Mūsų sistema yra morališkai pasenusi. Ji veikia radijo ryšio principu. Tad kyla problemų dėl patikimumo. Svarstome galimybę pereiti prie GPRS ryšio. Taip pat norime, kad patys žibintai įsižiebtų, reaguojant į tamsumą. Dabar sistemą įjungiame patys. Tačiau norint ją pakeisti, reikia didelių investicijų", – pripažino vadovas.

Anot D.Aleksandrovo, ateityje planuojama keliose miesto dalyse pastatyti tamsumą matuojančius aparatus – liuksometrus.

"Skirtingose miesto vietose temsta nevienodai. Dėl to reikėtų įrengti kelis liuksometrus. Jie padėtų ir sutaupyti", – tvirtino generalinis direktorius.

GALERIJA

  • Žibintai įsiplieskė ne laiku
  • Žibintai įsiplieskė ne laiku
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

xxx

Ka gali nusimanyti elekroje "vandenkininkas", buvo kolektyvas, lygtai ismane savo darba, o dabar, vandentiekis ne elektra ir norint aptarnaut elektros lemputes, jei pats neismanai, nereikejo isvaryt visus suprantancius

Testuok

Testuok ne testavęs, jeigu apie elektros ūkį nieko neišmanai.Ką daugiau gali pasakyti vandentiekininkas ir geležinkelietis :"sistema morališkai pasenusi".Kaip dar galima pasiteisinti dėl blogo vadovavimo?

Anonimas

Naujienų badas žurnalistams, jei tokius niekus aprašinėti tenka. Elektrikas gerai situaciją aprašė, bet žurnalistai nūdien ne tokie protingi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS