Reorganizuojamo teismo vertėjai pasiūlyta darbo alternatyva - kiemsargės darbas | Diena.lt

REORGANIZUOJAMO TEISMO VERTĖJAI PASIŪLYTA DARBO ALTERNATYVA - KIEMSARGĖS DARBAS

  • 3

Penkerius metus Panevėžio apygardos administracinio teismo vertėja dirbanti Eglė Lipskienė, gavusi atleidimo lapelį, darbą teisme turėtų palikti nuo ateinančio sausio. Kaip darbo alternatyva jai buvo pasiūlytas kiemsargės darbas už 240 kilometrų Klaipėdoje, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Pagal įstatymą valstybės tarnautojas, kurio pareigybė naikinama, turi būti skiriamas į kitas to paties lygio ir kategorijos valstybės tarnautojo pareigas. Penkias užsienio kalbas mokanti moteris nustebo, kai sužinojo, koks darbas ir kur jai siūlomas - aukštąjį išsilavinimą turinčiai specialistei siūloma 0,25 etato dirbti kiemsarge. Moteriai taip pat pasiūlytas ir 0,5 etato darbas teismo raštinėje.

„Siūloma laikinai pavaduoti raštinės specialistę, bet raštvedybos aš neišmanau - reikėtų eiti į kursus. Kol visko išmokčiau, pasibaigtų ir pavadavimo terminas“, - kalbėjo moteris.

Kauno apygardos administracinio teismo atstovė Laura Mukaitė-Snarskė teigė, kad situacija jai žinoma: „Šiuo metu reorganizuojami teismai ir prie Kauno apygardos administracinio teismo nuo kitų metų sausio prijungiami Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių teismai. Yra sąrašas pareigų, kurios naikinamos, taip pat yra sudarytas sąrašas laisvų darbo vietų. Žmogui, kurio pareigybė naikinama, turime pasiūlyti tą darbo vietą, kuri yra laisva.“

Ji pridūrė, kad jei atleidžiamam darbuotojui iš viso nebus pasiūlyta jokia pozicija, jis kreipsis į teismą ir bus sugrąžintas į buvusią darbo vietą. „Situacija labai dviprasmiška, ir mes patys daug diskutavome, ar galime tokiam žmogui siūlyti tokią darbą vietą, bet teisės aktai numato, kad privalome siūlyti. Siūlome tai, kas yra. Kiemsargio pareigybė buvo pasiūlyta dešimčiai žmonių, tarp jų ir turintiems aukštąjį išsilavinimą“, -apie keistą situaciją kalbėjo teismo atstovė.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

na tai lai dziaugiasi ,kad gavo kiemsarges darba

visi riomerines profkes teisejai,prokurorai ,advokatai mazdaug tik kiemsargio issilavinimo lygio ir yra.....jie paprasciausiai kitokio darbo ir nesugebes atlikt

Arvydas

Štai Jums ir teisingumo kalvė. Tyčiojasi atvirai ir dar dangstosi teisės aktais. Puspročiai. O kur dingo protingumo kriterijus, kuris taip kvestionuojamas (tiesa, čia juk administracinis teismas, pas juo tai netaikoma) ir įtvirtintas LR CK 1.5 str. 1 d... Teismų prestižas ir taip ne koks. Štai jums ir priartėjo teisingumas.

Cirkas

alternatyva vertėjai , ......valytoja , nei juoktis , nei verkti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS