-
Prieštaringai vertinamą eksperimentą dėl pradinukų grąžinimo į mokyklą žada tvirtinti kitą savaitę 4
Prieštaringai vertinamą eksperimentą dėl pradinukų grąžinimo į mokyklą žada tvirtinti kitą savaitę 4
Anot A. Dulkio, šiuo metu dar vyksta „kai kurių techninių aspektų derinimas“.
„Prognozės – blogas dalykas. Bet mes tikrai norėtumėme, kad jau artimiausiame Vyriausybės posėdyje galėtumėme tokį pilotinį projektą pasitvirtinti ir startuoti“, – sakė ministras.
A. Dulkys žada, kad projekto metu bus naudojami „nauji metodai, kuriuos baigiame išnagrinėti ir reglamentuoti“, tačiau jų nedetalizavo.
Vilniaus savivaldybė penktadienį pranešė, jog pasiūlymą atlikti šį eksperimentą vienoje pasirinktų mokyklų prieš grįžtant į klases visiems pradinukams pasiūlė Vyriausybės ekspertų taryba. Savivaldybė tikėjosi projektą pradėti šią savaitę,
Savivaldybės teigimu, projektas bus vykdomas tose minėtos progimnazijos klasėse, kurių bendruomenės sutiks išsitirti.
Pagal planą, numatyta vienu kartu ištirti visų vienos šeimos narių ėminius. Anksčiau svarstyta, jog savaitę pasimokę klasėse vaikai išeis atostogų, per jas bus siekiama nustatyti, ar šeimose neišplito virusas.
Savaitės trukmės moksleivių žiemos atostogos numatytos vasario 15-21 dienomis.
Freepik.com nuotr.
Apie eksperimentą – vadinamąjį pilotinį pradinio kontaktinio ugdymo projektą – portale rašyta savaitės pradžioje. Toks ugdymo įstaigos sprendimas įsiutinio dalį pradinukų tėvų. „Siunčiame visiškai su sveiku protu prasilenkiantį dalyką. Vilniaus Gedimino progimnazijoje, ir taip pagarsėjusioje skandalais, kurioje pradinukų tėvai primoka už mokslą, atsirado inciatyva – formaliai tėvų, bet realiai, puikiai žinome, kad administracijos, – leisti vaikus mokytis, jei tik visa šeima atliks COVID-19 testą ir pateiks neigiamą jo atsakymą. Tai daroma ypatingos skubos tvarka ir atsakymo iš tėvų reikalaujama jau šiandien“, – tąkart piktinosi autoriai.
Tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis neslėpė – iš tėvų buvo sulaukta skirtingų reakcijų – dalis esą labai palaiko idėją, kitai daliai tėvų kyla daug klausimų, o trečioji dalis – tie nepatenkinti tėvai, kurie su vaikais yra iškeliavę į užsienio šalis, prie jūros ar kaimus, ir esą nėra linkę grįžti namo.
Paklaustas, kaip mano, kodėl kyla kai kurių mokinių tėvų pasipiktinimas, A. Penkaitis svarstė, kad galbūt trūksta išsamesnės informacijos. „Jei mes turėtumėme autoatsakiklį, kuris atsakytų į visus klausimus ir sėdėtų grupė žmonių iš mokyklos administracijos, savivaldybės, ekspertų ir tėvų, ir atsakinėtų į visus klausimus nesustojamai visai bendruomenei, kurioje yra tūkstantis šeimų, tai tada viskas lyg ir būtų gerai, nes žmonės turi savo situacijų, yra sudirgę, bijantys, daug kuo nepasitikintys. Aš nesustojamai komunikuoju atsakymus į visus klausimus“, – sakė jis.
-
Lietuva pagal sergamumą COVID-19 – antra, pagal mirtingumą – 19 Europoje 2
Centro duomenimis, dviejų savaičių sergamumas šalyje penktadienį pasiekė 1187,9 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir pagal šį rodiklį pralenkė antroje vietoje buvusią Kroatiją.
Prastesni, nei Lietuvoje, susirgimo rodikliai 31-os valstybės žemėlapyje fiksuojami tik Liuksemburge – 1292,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Pagal mirtis nuo koronaviruso, Lietuva yra 19-oje vietoje: ECDC pateikiamais duomenimis, 100 tūkst. gyventojų šalyje tenka 11,3 mirusiųjų.
Daugiausiai mirusių nuo COVID-19 per pastarąsias dvi savaites registruota Bulgarijoje ir Slovėnijoje – atitinkamai 26,8 ir 25,6 mirčių, tenkančių 100 tūkst. gyventojų.
Mažiausias dviejų savaičių sergamumas koronavirusu fiksuojamas Islandijoje (56,3 atvejai 100 tūkst. gyventojų), mažiausiai mirčių registruota taip pat Islandijoje (0,6 atvejo), Suomijoje ir Norvegijoje – atitinkamai 1 ir 1,2 mirčių 100 tūkst. gyventojų.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 Lietuvoje jau užsikrėtė 86 tūkst. 949 asmenys, 49 tūkst. 628 – tebeserga, 36 tūkst. 168 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 764 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 391 užsikrėtusieji.
Pagal testavimo apimtis išlieka 6-oje vietoje Europoje
Lietuva ir toliau lieka šeštoje vietoje iš 31 Europos valstybės pagal atliekamų koronaviruso testų apimtis ir lenkia kitas Baltijos valstybes, rodo gruodžio 10 d. paskelbti ECDC duomenys.
Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), testavimas ir kontaktų su sergančiaisiais atsekimas bei greitas jų izoliavimas išlieka pagrindinėmis priemonėmis, slopinant viruso plitimą.
Remiantis duomenimis, kuriuos ECDC surinko iš oficialių nacionalinių šaltinių 31 Europos šalyje lapkričio 30 d. – gruodžio 6 d., Lietuva pagal testavimo apimtis užima šeštą vietą (2,8 tūkst. ištestuotų žmonių 100 tūkst. gyventojų). Estija liko aštuntoje vietoje (2,7 tūkst. ištestuotų žmonių 100 tūkst. gyventojų), Latvija – 10 vietoje (2,6 tūkst. ištestuotų žmonių 100 tūkst. gyventojų). Testavimo nuo koronaviruso apimtys išliko didžiausios Liuksemburge (13 tūkst. ištestuotų žmonių 100 tūkst. gyventojų) ir Danijoje (9,4 tūkst. ištestuotų žmonių 100 tūkst. gyventojų).
Pagal ligoninėse nuo koronaviruso gydomų pacientų ir užimtų lovų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, lapkričio 30 d. – gruodžio 6 d. prasčiausia padėtis buvo Bulgarijoje. Lietuva pagal užimtų lovų skaičių iš 31 Europos valstybės buvo trečioje vietoje.