Pietinėje Sudano dalyje sukilėliams užpuolus į naujas ganyklas varomų galvijų stovyklą, o vėliau patekus į kariuomenės surengtą pasalą, žuvo daugiau nei 80 sukilėlių ir civilių, antradienį pranešė kariuomenė.
Tai dar vienas kruvinas incidentas netrukus nepriklausoma valstybe tapsiančioje teritorijoje.
Sausį vykusiame referendume naftos turinčio Pietų Sudano gyventojai dauguma balsų pritarė atsiskyrimui nuo Chartumo, kuris buvo numatytas dešimtmečius trukusį pilietinį karą su šiaurine šalies dalimi užbaigusiame 2005 metų taikos susitarime.
Tačiau būsimą Pietų Sudano nepriklausomybę temdo po referendumo kilusi smurto tarp genčių banga ir pietinių rajonų kariuomenės bei kovotojų.
Ekspertai perspėja, kad, jei saugumo padėtis ir toliau blogės, menkiau išsivystęs Pietų Sudanas, kuris užima panašią į Prancūzijos teritoriją, gali žlugti kaip valstybė ir destabilizuoti padėtį visame regione.
Pietinių rajonų, kurių dauguma gyventojų krikščionys, lyderiai kaltina Chartumą, jog jis sąmoningai remia sukilėlius regione, norėdamas išsaugoti jo kontrolę ir naftą.
Daugiausia musulmonų gyvenami šiauriniai rajonai tokius kaltinimus neigia, o pietiniuose rajonuose veikiantys kovotojai sako, kad jie priešinasi autokratinei valdžiai Sudano pietuose.
Sekmadienį Varapo valstijoje sukilėlių kovotojai užpuolė galvijų stovyklą, pranešė pietinių kariuomenės pajėgų (SPLA) atstovas Philipas Agueras.
"Mes (SPLA) gegužės 6 ir 7 dienomis privertėme šiuos kovotojus pasitraukti iš Vienybės valstybės. Jie perėjo į Varapo valstiją, užpuolė galvijų stovyklą, nužudė 34 civilius ir dar 45 sužeidė, - sakė atstovas. - Vėliau civiliai ir policija surengė kovotojams pasalą, per kurią buvo nukauti 48 kovotojai".
Jungtinių Tautų duomenimis, per smurto protrūkį devyniose iš dešimties pietinių Sudano valstijų šiais metais žuvo daugiau nei tūkstantis žmonių.
Naujausi komentarai