„Reuters“ redaktorius kaltinamas ataka prieš ankstesnę darbovietę | Diena.lt

„REUTERS“ REDAKTORIUS KALTINAMAS ATAKA PRIEŠ ANKSTESNĘ DARBOVIETĘ

JAV federaliniai pareigūnai ketvirtadienį pateikė kaltinimus vienam naujienų agentūros „Reuters“ socialinių tinklų žiniasklaidos redaktoriui susimokius su kompiuterinių įsilaužėlių judėjimu „Anonymous“, dėl kurio buvo įsibrauta į vienos bendrovės sistemą ir pakeistas dienraščio „The Los Angeles Times“ internetinis straipsnis.

26 metų Matthew Keysui (Metjui Kisui) Kalifornijoje buvo pateikti kaltinimai dėl trijų su kompiuteriniu įsilaužimu susijusių veikų, atliktų, kai jis dar nedirbo dabartinėse „Reuters“ pareigose. Redaktoriui gresia iki 10 metų laisvės atėmimo ir 250 tūkst. dolerių (666,3 tūkst. litų) bauda.

Sakramente posėdžiaujančio federalinio didžiojo žiuri kaltinamajame akte nurodoma, kad M.Keysas 2010 metų gruodį perdavė „Anonymous“ nariams duomenis, leidusius prisijungti prie bendrovės „Tribune Co.“, kuriai priklauso „The Los Angeles Times“, serverio, ir paragino „sukelti sumautą šūdą“.

Dviem mėnesiais anksčiau M.Keysas buvo atleistas iš interneto prodiuserio pareigų „Tribune Co.“ valdomoje Sakramento televizijoje KTXL FOX 40.

Vėliau vienas kompiuterinis įsilaužėlis pasinaudojo M.Keyso perduotais prisijungimo duomenimis, įsibraudamas į „Tribune“ serverį ir galiausiai atliko pakeitimų viename „The Los Angeles Times“ naujienų portalo straipsnyje.

Šio sąmokslo dalyviai siekė „atlikti nesankcionuotų pakeitimų tinklalapiuose, kuriuose “Tribune Company„ naudojo skleisti naujienų straipsnius visuomenei; taip pat gadinti kompiuterines sistemas, naudojamas “Tribune Company", nurodė pareigūnai.

M.Keysas, kurio ankstesnė paskyra @ProducerMatthew socialiniame tinkle „Twitter“ buvo labai populiari, šiuo metu dirba „Reuters“ socialinių tinklų naujienų redaktoriaus pavaduotoju. „Reuters“ priklauso žiniasklaidos korporacijai „Thomson Reuters“.

„Thomson Reuters“ yra įsipareigojusi laikytis visų taisyklių ir reglamentų kiekvienoje jurisdikcijoje, kurioje ji veikia", - sakoma bendrovės atstovo pranešime.

Tame pranešime nurodoma, kad M.Keys pradėjo dirbti „Reuters“ pernai - praėjus ilgesniam nei metams po jam inkriminuojamų nusikaltimų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS