„Energetika, jūra, inovacijos, konkurencingumas - tai esminiai žodžiai, geriausiai apibūdinantys Baltijos jūros regiono ypatumus bei iššūkius ir nurodantys glaudaus bendradarbiavimo kryptis", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmą kartą Lietuvoje rengiamame Baltijos plėtros forume, kuriame daugiau nei 500 įtakingų verslo, politikos ir akademinio pasaulio atstovų aptaria dabartinę ekonomikos padėtį, jos gerinimo galimybes, ES politiką dėl Baltijos jūros regiono bei svarstys bendradarbiavimo perspektyvas.
Prezidentės įsitikinimu, pirmą kartą Vilniuje vienu metu rengiamas ir Baltijos plėtros forumas, ir Baltijos jūros valstybių vyriausybių vadovų susitikimas sustiprins bendrą siekį sukurti stiprų, glaudžiau bendradarbiaujantį, klestintį ir konkurencingą Baltijos jūros regioną, kuriame ne tik būtų jauku gyventi kiekvienam žmogui, bet ir netrūktų iniciatyvų imtis verslo.
Pasak Prezidentės D. Grybauskaitės, Baltijos energetikos rinkos sukūrimas padės Lietuvai, Latvijai ir Estijai išsivaduoti is energetinės izoliacijos ir bus neabejotinai naudingas visam regionui. Prezidentė konstatavo, kad šiame procese aktyviai dalyvauja Lietuva bei kitos regiono valstybės, iniciatyvą rodo Europos Komisija.
Pabrėžusi, kad Baltijos jūra yra mūsų pasididžiavimas ir identiteto dalis, Prezidentė teigė, jog ši jūra yra lengvai pažeidžiama, o jos trapiai ekosistemai iškilo didžiulis pavojus dėl nepaprastai intensyvios ekonominės veiklos.
Valstybės vadovė paragino visas regiono valstybes suvienyti ne tik politines pastangas, bet ir materialinius išteklius Baltijos jūrai išsaugoti: pradedant nuo per karus paskandintų sprogmenų ir amunicijos neutralizavimo, baigiant retų gyvūnijos ir augalijos rūšių apsauga.
„Baltijos Davosu" vadinamame Baltijos plėtros forume tema „Iššūkiai Europai - sprendimai regionui: darbo, investicijų ir tvaraus augimo darbotvarkė" dalyvauja Baltijos šalių, Norvegijos ir Suomijos ministrai pirmininkai, Lietuvos ir Danijos užsienio reikalų ministrai, Švedijos ūkio ir energetikos ministrė, Europos Komisijos Prezidentas Žozė Manuelis Barozo (Jose Manuel Barroso), Pasaulio prekybos organizacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Rufusas Jerksa (Rufus Yerxa), stambių Baltijos jūros šalių energetikos, konsultacijų ir kitų įmonių, asocijuotų verslo struktūrų, tarptautinių finansinių institucijų vadovai, mokslo institucijų analitikai ir kiti.
Naujausi komentarai