Keturios priemonės, kurios turėtų būti kiekvieno paauglio kosmetikos krepšelyje | Diena.lt

KETURIOS PRIEMONĖS, KURIOS TURĖTŲ BŪTI KIEKVIENO PAAUGLIO KOSMETIKOS KREPŠELYJE

  • 1

Paaugliai susirūpina savo oda ir jos priežiūra, kuomet išvysta pirmuosius spuogelius. Tai dažniausia odos problema tarp jaunuolių.

Dažniausiai 12-13 metų mergaitės pačios, o berniukų – dažniau mamos, atvyksta į vaistinę pasikonsultuoti ir išsirinkti tinkamų priemonių veidui. Anot vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės, prižiūrėti odą nėra taip sunku, kaip gali atrodyti iš pradžių, užtenka 3-4 priemonių, kurios padės tinkamai prižiūrėti odą šiuo kaprizingu laikotarpiu.

Nereikia daug priemonių

„Visų pirma, nereiktų pasitikėti interneto forumais ir ten dalinamais patarimais. Nes vienas produktas idealiai gali tikti vienam žmogui, o kitam – iššaukti dar didesnių problemų. Merginai ar vaikinui reiktų apsilankyti pas dermatologą, kuris paskirtų gydymą arba parekomenduotų tinkamas priemones, tuomet kai parinktos ar pasirinktos ir tinkamai naudojamos veido priežiūros priemonės nesukelia pageidaujamo efekto. Jei veido oda nėra itin problemiška, užtenka pasikonsultuoti su vaistininku“, – sako Ž. Muzikevičiūtė. Kaip rašoma pranešime spaudai, šiais laikais vaistinės lentynose apstu specializuotų priemonių riebiai ir į spuogus linkusiai odai ir už prieinamą kainą, kas ypač aktualu paauglių tėvams.

Paauglio kosmetikos krepšelyje turėtų būti prausiklis, drėkinanti priemonė, micelinis vanduo arba tonikas ir problemą veikianti taškinė priemonė.

„Camelia“ vaistininkė išskiria TOP 4 priemones, kurios turėtų būti paauglio kosmetikos krepšelyje – tai prausiklis, drėkinanti priemonė, micelinis vanduo arba tonikas ir problemą veikianti taškinė priemonė: „Vaikystėje, kai beveik visų oda būna lygi ir švelni, daug dėmesio prausimui neskiriame. Dėl to pradėjus bręsti labai svarbu tinkamai prausti odą. Tam naudoti prausiklį. Ir odos valymą atlikti būtinai du kartus per dieną – ryte ir vakare. O pasinaudojus prausikliu, veidą nuvalyti dar kartą  vatos padeliu suvilgytu miceliniu vandeniu ir taip kartu patikrinti ar, išties, oda buvo tinkamai ir kruopščiai nuvalyta. Tai ypač aktualu merginoms, kurios jau naudoja kreminę ar kompaktinę pudrą“.

Kokių klaidų nedaryti?

Kartais dermatologai paskiria specialius vaistus spuoguotai odai gydyti, dėl kurių oda dažnai dehidratuoja – tai pasireiškia tempimu ir odos šerpetojimu. Anot pašnekovės, odą tuo metu būtina tepti specialiu drėkinančiu kremu – bet ne maitinti, nes maitinamasis kremas gali dar labiau paaštrinti problemą.

„Gydant spuogus dar atkreipčiau dėmesį į taškines priemones, kurios lokaliai padeda kovoti su problema. Vienos iš paauglių pamėgtų ir tikrai efektyvių priemonių – arbatmedžio aliejaus turinčios priemonės“, – sako vaistininkė.

Dekoratyvinė kosmetika – už ar prieš?

Dar viena aktuali tema paauglėms – dekoratyvinė kosmetika. Pasirodžius pirmiesiems spuogams mergaitės paslapčia įsisuka į mamos kosmetinę ir juos bando maskuoti kremine pudra. To daryti Ž. Muzikevičiūtė tikrai nepataria: „Pirmiausia, mamos ir dukros odos tipai gali skirtis. Tarkime, mamos oda sausa, dukros – mišri ar riebi. Ir tuomet mamos pudra tik suaktyvins riebios odos problemas. Todėl geriau nusprendus pradėti naudoti dekoratyvinę kosmetiką ją nupirkti atskirai dukrai. O kada tai daryti – kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Tikrai kokybiška, o kai kuriais atvejais kartu ir gydomoji – maskuojanti kosmetika nedarys žalos paauglės odai, jei ji bus tinkamai valoma“.

Pašnekovė pabrėžia, kad jauno amžiaus merginoms visuomet pataria rinktis švelnaus atspalvio priemones, kurios neatrodys iššaukiančiai. O, be to, tik pradėjus naudotis dekoratyvine kosmetika ir dar neturint daug įgūdžių lengviau atlikti subtilų makiažą.

Stop prakaitui!

Pradėjus bręsti jaunuoliai ima labiau prakaituoti – tad čia reiktų dar atskiros kūno priežiūros priemonių labiausiai prakaituojančioms vietoms – pažastims ir pėdoms.  Specialistė pataria pirmąjį  antiperspirantą rinktis kuo natūralesnį – tai galėtų būti mineralinis akmenukas nuo prakaito. O prižiūrėti pėdas reikia pradėti ne tik kruopščiai prausiant, išvalant nuo vandens tarpupirščius, tepant specialiu kremu ar pudra, bet nemažiau svarbu pasirinkti tinkamą avalynę ir kojines – batai turėtų būti odiniai, kvėpuojantys, o kojinės natūralaus pagrindo – medvilninės, bambukinės ar vilnonės.  Priešingu atveju blogas kvapas gali tapti ne vienintele problema – netinkama priežiūra derinyje su netinkama avalyne gali tapti ir pėdų grybelio priežastimi.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

nuomonė

Geriau parekomenduotų turėti prezervatyvų, o ne kažkokio ten micelinio vandens. Būtų daug daugiau naudos. Ot tai "specialistė- kažkokia višta....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS