Lūpų balzamas: pirkti ar pasigaminti? (receptas) | Diena.lt

LŪPŲ BALZAMAS: PIRKTI AR PASIGAMINTI? (RECEPTAS)

Šaltuoju metų sezonu ypač svarbi odos apsauga nuo šalčio. Itin jautri ir plona lūpų oda gali lengvai išsausėti ar šerpetoti, todėl lūpų balzamas tampa svarbia apsaugančia ir gydomąja priemone esant žemai temperatūrai lauke. 

Jei norisi išbandyti natūralias odos priežiūros priemones, lūpų balzamą galima pasigaminti ir namuose.

Natūralią rankų darbo kosmetiką gaminančios įmonės „Uoga Uoga“ įkūrėja Lena Sokolovska teigia, jog namuose gaminami lūpų balzamai yra natūralūs, dažniausiai kuriami bičių vaško pagrindu. Įprasti lūpų balzamai kuriami vazelino pagrindu.

„Vazelinas – iš mineralinio aliejaus pagaminta medžiaga, buitiškai ją galime vadinti naftos subproduktu, – apie įprastų lūpų balzamų sudėtį kalba L. Sokolovska. Į šių lūpų balzamų sudėtį dažnai įeina sintetiniai kvapikliai, nenatūralūs aliejai. Gaminant lūpų balzamus namuose, naudojami visiškai skirtingi komponentai. Tokius lūpų balzamus galima nuvalgyti, kas dažnai ir nutinka, ypač vaikams. Natūralius lūpų balzamus galima naudoti ir kaip apsauginę veido odos priemonę nuo šalčio“.

Pasak L. Sokolovskos, dažniausiai naudojami ingredientai, gaminant lūpų balzamus namuose, – bičių vaškas, sojos vaškas, aliejus. „Rekomenduočiau naudoti ricinos aliejų, nes jis yra tirštos tekstūros. Taip pat į natūralių balzamų sudėtį dažnai įeina kokosų, migdolų, alyvuogių ar saulėgrąžų aliejai. Gamybai tinkami visi aukščiausios kokybės augaliniai aliejai, tačiau jie skiriasi poveikiu odai, riebumu“.

„Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, patarčiau rinktis bičių vaško pagrindu kurtą lūpų balzamą, į kurio sudėtį įeitų riebūs aliejai: sviestmedžio, ricinos, avokadų, – rekomenduoja natūralios kosmetikos kūrėja. Norint apsaugoti lūpas nuo saulės poveikio, vertėtų rinktis balzamą su apsauginiais filtrais. Natūralioje kosmetikoje tam naudojami natūralios kilmės titano dioksidas, cinko oksidas. Šių medžiagų dalelės atspindi saulės šviesą ir taip apsaugo lūpų odą“.

L. Sokolovska pabrėžia, jog natūralios sudėties lūpų balzamai gali apsaugoti nuo šalčio, oro drėgmės ir saulės poveikio.

Lūpų balzamo receptas pagal L. Sokolovską:

5 g bičių vaško,

15 g avokadų aliejaus,

6 g ricinos aliejaus,

mėgstamo eterinio aliejaus.

Ištirpinkite bičių vašką, įpilkite aliejaus, nuimkite nuo ugnies ir maišykite, kol jis atvės. Virdami naudokite „puodas puode“ metodą, t.y., virinkite ant garų. Į gautą vientisą masę įlašinkite eterinio aliejaus ir supilkite jį į atitinkamą talpą. 


Komentaras

Ar namų sąlygomis gaminti natūralūs lūpų balzamai yra sveikesnis pasirinkimas lūpų odai, atsako klinikos „Baltic Dermatology“ gydytoja dermatologė Dailė Malinauskaitė:

Abejoju dėl šių produktų poveikio ir naudos lūpų odai. Nemanau, jog namuose gamintas lūpų balzamas iš tikrųjų yra veiklus odai, nebent minimaliai. Kitas dalykas – ką reiškia natūralus? Į namuose gaminto balzamo sudėtį taip pat gali įeiti įvairūs priedai tam, kad produktas ilgiau galiotų. Tai nebūtinai natūralios kilmės medžiagos, ir dažnai gali būti neįvardijamos pačių gamintojų.

Manau, jog visiškai natūralus ir ekologiškas gali būti maisto produktas, tačiau nereikėtų per daug sureikšminti ekologiškais vadinamų kosmetikos priemonių. Reikėtų naudoti dermatologinę kosmetiką, kuri yra moksliškai ištirta, – ypač sprendžiant odos problemas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Forever reklama

Pirkit Forever lūpų vazeliną ir nematysit vargo.

Pentagrama

Nusipirkite vaistinėje tepaliuko A+D. Nieko geriau nėra nuo lūpų šerpetojimo ir skilinėjančių kampučių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS