Kovų neketinama įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą | Diena.lt

KOVŲ NEKETINAMA ĮRAŠYTI Į LIETUVOS RAUDONĄJĄ KNYGĄ

  • 0

Panevėžyje yra viena didžiausių šalyje kovų kolonijų, ir miesto gyventojai patiria nemažai nepatogumų dėl šių paukščių keliamo triukšmo ir taršos. Aplinkos ministerija, kaip sakė Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras, pritaria Panevėžio savivaldybės ketinimams iškeldinti šias kolonijas į atokesnius miesto pakraščius.

Kadangi Europos Sąjungoje visų rūšių laukiniai paukščiai, tarp jų ir kovai, yra saugomi, jų negalima bet kada ir bet kaip medžioti, naikinti ir pan. Jeigu kovų kolonijos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir saugai, jos gali būti baidomos, ardomi lizdai, siekiant, kad paukščiai įsikurtų kitose vietose.

Pastaraisiais metais kovų Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, mažėja, bet jų gausa mūsų šalyje yra pakankama, todėl nėra būtinybės šiems paukščiams taikyti išskirtines apsaugos priemones. Vakar viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, esą Ornitologų draugija laukia Aplinkos ministerijos sprendimo kovus įtraukti į Lietuvos raudonąją knygą, pasak Vidmanto Bezaro, neatitinka tikrovės. Ministerija nėra gavusi jokio Lietuvos ornitologų draugijos siūlymo įtraukti kovą į saugomų rūšių (Raudonosios knygos) sąrašus ir tokios galimybės nesvarsto.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS