Lietuviai jau traukia į miškus spanguolių | Diena.lt

LIETUVIAI JAU TRAUKIA Į MIŠKUS SPANGUOLIŲ

Nuo rugsėjo pirmosios galima rinkti spanguoles. Būriai spanguoliautojų iš pelkių nešasi ne tik raudonų, bet ir vos rausvų ar visai žalių uogų.

Miškininkai sako, kad miške uogautojai neturėtų šiukšlinti, deginti laužų ar mėtyti neužgesintų nuorūkų ir primena, kad neverta skubėti į pelkę pirmosiomis rudens dienomis, geriau leisti spanguolei prinokti ant samanų.

„Kai spanguolė prinoksta ant samanos, ji yra pati maistingiausia, turi daug vitaminų ir gydomųjų savybių, o jeigu ji yra žalia, yra kaip sakoma – nei maistas, nei vaistas“, – juokavo Rėkyvos girininkijos girininkas Vytautas Vitkauskas.

Aplinkosaugininkai primena, kad rinkti uogas galima tik rankomis, naudoti darbą spartinančias šukas ir ir kitokius prietaisus griežtai draudžiama.

„laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarka draudžia renkant uogas rauti,žaloti, laužyti šakeles. Už tai gresia nuo 7 eurų iki iki 579 eurų bauda“, – pabrėžė gamtininkas.

Spanguolės nuo seno žinomos kaip vitaminų šaltinis, natūralus antibiotikas. Teigiama, kad jose esančios medžiagos valo iš organizmo sunkiuosius metalus, saugo nuo radiacijos, stabdo senėjimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS