Lietuvos vardą garsina paukščiai – ambasadoriai | Diena.lt

LIETUVOS VARDĄ GARSINA PAUKŠČIAI – AMBASADORIAI

  • 3

Pavasaris drąsiai žengia į Lietuvą. Stebėdami grįžtančius paukščius, ar pagalvojame, kokį ilgą ir pavojingą kelią jie įveikia?

Ne visi paukščiai išskrenda toli, ne visiems tenka skristi virš pavojingų zonų ar žiemoti ten, kur tampa ne tik natūralių priešų ir aplinkybių, bet ir žmogaus taikiniu. Mūsų siųstuvais paženklinti paukščiai – Lietuvos ambasadoriai yra ereliai rėksniai – tolimieji migrantai, žiemojantys Afrikoje ir nutolstantys net už 10 tūkstančių kilometrų, pasiekdami pietų Afriką.

Būtent šie ereliai, pora iš Kaišiadorių Kaunas ir Metida, jau skuba į namus. Sparčiai skrisdami mūsų ambasadoriai mažieji ereliai rėksniai jau atsisveikino su Afrika. Iš pradžių šiek tiek tylos, bet dabar jau pačios geriausios žinios – abu ne tik sėkmingai perskrido Sacharą, bet Kaunas spėjo įveikti ir didžiąją dalį pavojingojo Libano. Tikėkimės, kad Metidai taip pat sėkmingai seksis skristi per šią pavojingą zoną.

Visa informacija apie šių paukščių keliones pateikiama feisbuko paskyroje  https://www.facebook.com/padekimeEreliams/

GALERIJA

  • Žemėlapiuose raudona spalva – Metida, o žalia – Kaunas.
  • Žemėlapiuose raudona spalva – Metida, o žalia – Kaunas.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Ko akiniuotos katyčių mylėtojos nekniaukia dėl paukščių kankinimo klijuojant jiems siųstuvus ant nugarų ? Dvigubi standartai ?

TvartelioZinios

ar matete kiek Vingio parke pauksciu retu ambasadoriu ????Lentele net yra prikalta prie iejimo Greitai nebeambasadoriaus, Jau akropolis puse to Vingio parko iskirto....

zelemuncikas

Labiausiai Lietuvos vardą garsina pusę priekrantės medžių nušikę kormoranai,miestų stogus ir šaligatvius nušikę mutavę balandžiai ir kirai,bei juos gaudančios valkataujančios katės.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS