Mokslininkai teigia atkūrę prieš 12 tūkst. metų išnykusius vilkus Pereiti į pagrindinį turinį

Mokslininkai teigia atkūrę prieš 12 tūkst. metų išnykusius vilkus

2025-04-08 20:01 diena.lt inf.

Aenocyon dirus – prieš maždaug 12,5 tūkst. metų išnykusi vilkų rūšis. Dabar mokslininkai teigia, kad šie didieji vilkai yra pirmieji vėl gyvenantys išnykę gyvūnai pasaulyje.

Didieji vilkai.
Didieji vilkai. / Scanpix nuotr.

Dalaso (Teksaso valstijos, JAV) biotechnologijų bendrovės „Colossal Biosciences“ mokslininkai atkūrė tris didžiujų vilkų jauniklius, naudodami DNR, klonavimo ir genų redagavimo technologijas, kad pakeistų pilkojo vilko, artimiausio priešistorinio didžiojo vilko giminaičio, genus, rašo CNN. Rezultatas – hibridinė rūšis, savo išvaizda panaši į išnykusią pirmtakę.

Ši išnykusi vilkų rūšis daugeliui gali būti atpažįstama iš HBO serialo „Sostų karai“, kuriame jie atliko svarbų vaidmenį ir tapo Starkų giminės simboliu.

Scanpix. nuotr.

Šie vilkai buvo didžiausi plėšrūnai, kadaise klajoję Šiaurės Amerikoje. Aenocyon dirus buvo didesni už pilkuosius vilkus ir turėjo šiek tiek platesnę galvą, šviesų storą kailį ir stipresnį žandikaulį.

„Mūsų komanda paėmė DNR iš 13 tūkst. metų danties ir 72 tūkst. metų kaukolės bei sukūrė sveikus didžiojo vilko jauniklius“, – sakė „Colossal Biosciences“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Benas Lammas.

Kur trys mažyliai gyvena – neskelbiama, tačiau jie yra nuolat stebimi darbuotojų, dronų ir kamerų.

„Colossal Biosciences“ CNN patvirtino, kad kaip surogatus naudojo šunis – ypač didelius, mišrios veislės skalikus.

Du didžiųjų vilkų jaunikliai gimė 2024 m. spalio 1 d., o patelė – 2025 m. sausio 30 d. Vilkai pavadinti Romulus, Remus ir Khaleesi.

Bendrovė tikisi, kad tos pačios technologijos, kurios sukūrė didįjį vilką, gali tiesiogiai padėti ir nykstantiems gyvūnams. 

„Colossal Biosciences“ nuo 2021-ųjų taip siekia prikelti mamutą, paukštį dodo ir Tasmanijos tigrą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra