Smiltynėje apsigyveno papūgos? | Diena.lt

SMILTYNĖJE APSIGYVENO PAPŪGOS?

Smiltynėje, miškelyje šalia kopų, apsigyveno nežinia iš kur atklydusi banguotoji papūgėlė. Egzotišką melsvaplunksnį sparnuotį aptikę poilsiautojai juokavo, jog tai akivaizdžiausias visuotinio atšilimo įrodymas. Ornitologai mano, kad paukštelis tiesiog paspruko iš šeimininkų namų.

Vakar klaipėdiečius, einančius dviračių taku palei kopas, Smiltynėje apstulbino netikėtas vaizdas – tuo pačiu taku, tarsi kokia turistė, ramiai žingsniavo banguotoji papūgėlė.

Šie paukšteliai natūralioje gamtoje gyvena Australijoje, pas mus Lietuvoje banguotosios papūgėlės auginamos namuose.

"Iškart supratau, kad paukštelis paspruko nuo savo šeimininkų. Šiltuoju metų laiku dažnai pasitaiko, kai augintiniai išskrenda pro pravirus būstų langus. Tačiau labai nustebino, kaip ji perskrido Kuršių marias?" – kalbėjo klaipėdietė.

Papūga poilsiautojus prisileido gana arti, buvo matyti, kad žmonių nebijo, tačiau, pabandžius ją pagauti, nuskrido ir nutūpė aukštame berže.

Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys nė neabejojo, kad paukštelis pabėgo iš namų: "Esu matęs Ventės rage ir Kramerio papūgą, visą savaitę čia gyveno, aukštai skraidė. Lietuvoje tos didelės žalsvos papūgos pastebėtos jau 5–7 kartus. Net Klaipėdoje yra žiemojusi. Jų dabar jau daug yra Anglijoje, peri ir Vokietijoje, pastebėtos net Lenkijoje, kur jos ėmė perėti uoksuose."

Anot pašnekovo, banguotoji papūgėlė išgyventi Smiltynės miške vasarą turi šansų, žiemą – nelabai, ir ne dėl šalčio, esą paukščiai geba jį ištverti, bet dėl maisto trūkumo.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

VAI,VAI ,VAI

Pabego pas kazka iš narvelio o cia jau kelia vaju,greit auginsim bananus.Durnas rašynelis.

Rimantas

Tai kur čia papūgų antplūdis Smiltynėje? Tikrai, jau ir krokodilai netoli!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS