Vasara dar nesibaigė: kokie darbai sode ir darže laukia rugpjūtį? | Diena.lt

VASARA DAR NESIBAIGĖ: KOKIE DARBAI SODE IR DARŽE LAUKIA RUGPJŪTĮ?

  • 0

Nors dienos jau trumpyn, o rytai šaltyn, vasara dar nesitraukia. Daržuose reikia ne tik imti derlių ar dirvą ruošti kitiems metams, bet ir pasėti žalumynų rudeniui. Apie tai, kokius darbus būtina atlikti rugpjūtį, kalbamės su bendrovės „Litagros prekyba“ agronomu konsultantu Algimantu Staranevičiumi.

Jo teigimu, viena svarbiausių užduočių rugpjūtį – padėti augalams pasiruošti žiemoti. Mažiau azoto turinčiomis trąšomis, nuėmę derlių, stipriname vaismedžius ir vaiskrūmius.

Daržovių šiuo metu tręšti nebereikia, išskyrus pomidorus ir agurkus, kurie dabar itin gausiai dera. Atminkite, jeigu agurkų vaisiai deformuoti, tai ženklas, kad jiems gali trūkti azoto. Tokiu atveju rinkitės „Nutrivant agurkams“ trąšas.

Iš kitų daržovių papildomų „vitaminų“ prašo nebent žieminiai kopūstai. Beje, juos labai pamėgę ir amarai bei vikšrai, tad jei norite, kad liktų ką raugti, kovokite su šiais kenkėjais preparatu „Decis Mega“.

Augalų apsaugos nuo kenkėjų ir ligų priemonės iki imant derlių rugpjūtį nebenaudojamos, nes jau subrandintų ir valgyti tinkančių vaisių purkšti nebegalima. Profilaktikai tinka tik ekologiškai žemdirbystei skirtas preparatas „Champion 50 WP“. Juo purškite augalus, kurių derlius bus nuimamas vėliau.

Jeigu jūsų vyšnių medžius negailestingai niokoja ligos, nuskynę uogas juos nupurškite augalų apsaugos priemonėmis „Topas“ arba „Score“. Jei vaismedžius ar vaiskrūmius puola amarai ir erkutės, nuėmę derlių kenkėjus naikinkite priemone „NeemAzal“.

Nuskynę uogas avietyne išpjaukite derėjusius stiebus, taip pat silpnesnius šiųmečius. Taip sumažinsite žievėplaišos plitimo riziką kitąmet. Seni stiebai nupjaunami prie pat žemės. Suaugęs aviečių krūmas privalo turėti ne daugiau kaip 10–12 stiebų.

Rugpjūtis – braškių sodinimo ir persodinimo laikas. Daigus patariama sodinti į tinkamai paruoštą žemę. Ji turi būti nepiktžolėta, pakankamai supurenta. Braškių daigų geriausia įsigyti iš specializuotų ūkių. Pasodinus į sausą žemę būtina gausiai palaistyti.

Nuėmus derlių ir likus laisviems žemės plotams, daugiau dėmesio skiriama kovai su piktžolėmis ir pavieniams likusiems augalams. Jei spėsite išnaikinti dar sėklų nesubrandinusias piktžoles, kitais metais turėsite mažiau vargo. „Litagros“ agronomai nepageidaujamus augalus rekomenduoja naikinti glifosatais „Dalgis“ ir „Ouragan System“.

Artėjant rudeniui patariama pradėti ruošti rūsius daržovėms laikyti. Pats laikas juos aptvarkyti ir dezinfekuoti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS