„Apple“ švenčia gimtadienį: 7 stebinantys faktai apie šią kompaniją | Diena.lt

„APPLE“ ŠVENČIA GIMTADIENĮ: 7 STEBINANTYS FAKTAI APIE ŠIĄ KOMPANIJĄ

  • 2

Šiandien, balandžio 1-ąją, technologijų milžinė „Apple“ mini 43 gimtadienį. Neretai sėkmingiausia istorijoje vadinama kompanija yra populiari visame pasaulyje, tačiau kai kurie faktai apie ją – žinomi rečiau.

Jūsų dėmesiui – septynios eksperto Arnoldo Lukošiaus, atrinktos įdomybės apie „Apple“, kurių galbūt nežinojote.

1. Kas įkūrė „Apple“?

„Apple“ vardas dažniausiai siejamas su Steve Jobs, tačiau iš tiesų pirmąjį kompiuterį jis sukūrė ne vienas, bet su draugais Steve Wozniak ir Ronald Wayne. Įdomu tai, kad pastarasis, nepatikėjęs būsima „Apple“ sėkme ir nenorėjęs rizikuoti asmeninėmis lėšomis, mažiau nei po dviejų savaičių nuo kompanijos įkūrimo pardavė S. Jobs savo turėtas 10 proc. akcijų vos už 800 dolerių. Šiandien jos būtų vertos milijardų.

2. Viena pirmųjų investicijų – skaičiuotuvas

Tuo tarpu minėtas S. Wozniak tikėjo, jog startuoliui „Apple“ pasiseks, o tam, kad surinktų pinigų verslo pradžiai, pardavė savo... skaičiuotuvą. Nors šiandien tai skamba keistai, 1976-aisiais, kai dar nebuvo prasidėjusi masinių kompiuterių gamyba, profesionalus skaičiuotuvas buvo itin vertingas. „Apple“ įkūrėjas savąjį tuomet pardavė net už 500 dolerių. S. Wozniak kartu su S. Jobs dirbo iki pat 1985-ųjų.

3. Logotipo istorija

Apie atkąstą obuolį vaizduojančio logotipo istoriją sklando daug teorijų – esą tai aliuzija į biblinę Adomo ir Ievos istoriją, I. Newtono traukos dėsnio atradimą, kai jam ant galvos nukrito obuolys, ar kompiuterijos terminą bitas (žodžiai bitas ir kąsnis anglų kalboje skamba taip pat). Tačiau šį ženklą 1977-aisiais sukūręs Rob Janoff teigė, kad nei viena jų nėra teisinga. Anot jo, vienintelis S. Jobs pageidavimas buvo nesukurti mielo logotipo. Dabar jau ikoniškojo ženklo kūrėjas tuomet pristatė kelis, tokios pat formos obuolio variantus: vienspalvį, metalinį ir spalvingai dryžuotą. Pastarasis atsirado ne veltui – „Apple II“ buvo pirmasis asmeninis kompiuteris, monitoriuje galintis atvaizduoti visas spalvas.

4. Apverstas obuolys

Nors „Apple“ logotipas iki šiol keitėsi nežymiai ir buvo išlaikyta ta pati forma, keitėsi jo pozicija. Iš pradžių prakąsto obuolio ženklas teisinga puse buvo matomas ant uždarytų kompiuterių ir apverstas – ant atidarytų (obuolio lapelis apačioje).Toks sprendimas buvo orientuotas į vartotojus, kad jie žinotų iš kurios pusės atverti įrenginį. Tačiau apsivertęs logotipas negražiai atrodė Holivudo filmuose bei reklamose, todėl 1990-aisiais sprendimas buvo pakeistas ir nuo to laiko logotipas teisinga puse matomas atvertus kompiuterį.

5. Rūkymas ir įrenginio garantija

Ar žinojote, kad rūkydami tabako gaminius šalia „Apple“ kompiuterio arba laikydami jį prirūkytose patalpose, galite prarasti įrenginio garantiją? Nors tokia informacija „Apple“ garantijos sąlygose nėra pateikta, portalas „geek.com“ išsiaiškino, kad oficialių gamintojo garantinių centrų darbuotojai kartais atsisako taisyti jiems atneštą kompiuterį, jei remontuodami jį randa nikotino pėdsakų. Pasak „Apple“, nikotinas, nusėdęs ant kompiuterio detalių, gali būti traktuojamas kaip pasyvus rūkymas, galintis sukelti pavojų centrų darbuotojų sveikatai.

6. Sentimentalus 9:41…

Visose oficialiose nuotraukose arba reklamose, kuriose yra vaizduojami „iPhone“ telefonai – jų ekranuose galima pamatyti visuomet tą patį laiką, 9:41. Tai, žinoma, daroma ne veltui – pasirodo, būtent tokią minutę 2007-aisiais ir buvo pristatytas pirmasis „iPhone“, nulėmęs ,„Apple“ sėkmę.

7. …ir maištingas 10:09

Nuotraukose ar vaizdo įrašuose „Apple“ laikrodžiai taip pat rodo vieną ir tą patį laiką – 10:09. Tradiciškai, laikrodžių gamintojai savo prietaisus vaizduoja rodančius 10:10, nes tokioje rodyklių pozicijoje yra geriausiai matomas laikrodžio ciferblatas ir pavadinimas. Sakoma, kad „Apple“ sąmoningai pasirinko maištauti ir rodyti viena minute ankstenį laiką – kaip žinutę, kad jie yra visada priekyje, savo konkurentams.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

A.

Rūkymas ir prarasta kompiuterio garantija (ypatingai senesniuose kompiuteriuose) turi rimtą techninę priežastį, nes dūmų kietosios dalelės gali prasiskverbti pro diskų oro filtrus ir pakenkti diskams.

Priekabiautojas

Paturėjau tą apple, vieną iš paskutiniųjų. Gal nori įdarbinti mane bjauriu priekabiautoju? Ta jų operacinė sistema su visomis app veikimo ribomis tikra bėda. Toks galingas aparatas, o tokia netikusi vidinė programų sistema. Nors verk. Mokėkit- pašokdinsiu programuotojus kaip vartotojas. O dabar - atsižegnojau nuo to telefono po gerų 7 mėn. Žaisliukas. Brangus, gražus ir mažai efektyvus. BEt turi daug potencijos.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS