Indija prarado ryšį su Mėnulyje turėjusiu nusileisti zondu | Diena.lt

INDIJA PRARADO RYŠĮ SU MĖNULYJE TURĖJUSIU NUSILEISTI ZONDU

Indijos kosmoso programa šeštadienį patyrė didelę nesėkmę, praradusi ryšį su kibernetiniu zondu, likus vos kelioms akimirkoms iki planuoto jo valdomo nusileidimo ant Mėnulio paviršiaus.

Premjeras Narendra Modi (Narendra Modis) stengėsi padrąsinti nusiminusius mokslininkus ir apstulbintą šalį, Bangalore įsikūrusiame Mėnulio tyrimų programos skrydžių valdymo centre pareiškęs, kad Indija didžiuojasi jų pasiekimais, taip pat apkabinęs pastebimai susijaudinusį misijos vadovą.

Liepą kylančios Azijos milžinės paleistas zondas teikė vilčių, kad Indija taps ketvirtąja šalimi po JAV, Rusijos ir regioninės varžovės Kinijos, sėkmingai nutupdžiusia zondą Mėnulyje ir pirmąja padariusia tai Pietų ašigalio regione.

Tačiau ankstį šeštadienį Indijos laiku, kai N. Modi ir milijonai šalies gyventojų stebėjo užgniaužę kvapą, zondas „Vikram“, pavadintas šalies kosmoso programos tėvo vardu, nutilo, likus vos 2,1 km iki Mėnulio paviršiaus.

„Nusileidimo modulis „Vikram“ leidosi kaip planuota, viskas veikė kaip įprasta“, – sakė Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) pirmininkas Kailasavadivoo Sivanas (Kailasavadivus Sivanas).

„Vėliau ryšys tarp nusileidimo modulio ir stoties Žemėje nutrūko“, – pridūrė jis nuščiuvusiame skrydžio valdymo centre.

„Duomenys analizuojami“, – pažymėjo K. Sivanas.

Tuo metu orbitinis zondas „Chandrayaan 2“, kurio pavadinimas sanskrito kalba reiškia „Mėnulio vežimas“, yra „sveikas, nesugedęs, normaliai ir saugiai veikiantis Mėnulio orbitoje“, nurodė ISRO. Pasak Indijos kosmoso programos pareigūnų, šis aparatas dar metus skries orbita aplink Mėnulį ir rinks duomenis.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

sss

gal turbut jankiai su ruskiais pasistenge kad ten nenutuptu...

nu va

kinai savo prarado ,dabar indai,su siu dienu tehnologijomis negali saugiai pasiekt menulio pavirsiu,o tada amerikonad su ruskiu ten mat buvo,jo multikus apie 'buvima' menulyje moka tik jankiai su ruseliais kurti,sitiems iki ju dar toli ir naiviu matyt neiesko.

llll

iluminati
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS