JAV mokslininkai paskelbė apie svarbų proveržį panaudojant branduolių sintezės reakcijas | Diena.lt

JAV MOKSLININKAI PASKELBĖ APIE SVARBŲ PROVERŽĮ PANAUDOJANT BRANDUOLIŲ SINTEZĖS REAKCIJAS

JAV energetikos sekretorė Jennifer Granholm (Dženifer Granholm) antradienį paskelbė amerikiečių mokslininkų padarytą „svarbų mokslinį proveržį“ panaudojant branduolių sintezės reakcijas, panašias į vykstančias Saulės gelmėse.

Lawrence'o Livermore'o (Lorenso Livermoro) nacionalinės laboratorijos Kalifornijoje mokslininkai pirmą kartą branduolių sintezės reakcijoje pagamino daugiau energijos, nei buvo sunaudota jai įžiebti, pranešė Energetikos departamentas.

Pareigūnai teigė, kad šis pasiekimas sudarys sąlygas nacionalinei gynybai ir švarios energijos ateičiai plėtoti.

J. Granholm, išreiškusi viltį, kad šis proveržis „neabejotinai paskatins dar daugiau atradimų“, dalyvavo spaudos konferencijoje Vašingtone kartu su L. Livermore'o nacionalinės laboratorijos mokslininkais.

Branduolių sintezės šalininkai tikisi, kad vieną dieną bus galima gaminti beveik neribotą, anglies dvideginio neišskiriančią energiją, kuri išstums iškastinį kurą ir kitus tradicinius energijos šaltinius.

Branduolių sintezės reakcijos, panašios į vykstančias Saulės gelmėse, laikomos perspektyviu galingu švarios energijos šaltiniu.

Vykstant tokioms reakcijoms besijungiantys atomų branduoliai atpalaiduoja milžiniškus energijos kiekius. Šis procesas yra priešingas radioaktyviajam branduolių skilimui, daug anksčiau pritaikytam atominiuose ginkluose ir elektrinėse.

Kitaip negu tradiciniai atominiai reaktoriai, branduolių sintezės reaktoriai turėtų būti daug švaresni ir galingesni, keliantys mažesnį avarijų ir branduolinių medžiagų vagystės pavojų.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

h uinia

kitaicai nukopins ir dar geriau padarys

>Jonas

ir manot kad tie kurie šildo letenas ant dabartinių resursų perpardavinėjimo ir dirbtinio jų deficito daleis tokiią technologiją prie visuotinio naudojimo?:D) Artimiausiais 10-20 metų.. Be to amerikosai kaip visada išsunks viską iš tokio ,,proveržio "pardavimo kitiems ir tik paskui gal gal...

Jonas Lietuvis

Šitas įvykis turėjo būti pirmuose laikraščių puslapiuose. Tampa svarbus ir Mėnulio kolonizavimas, kur turi būti susikaupę deuterio ir tričio dideli kiekiai.20 procentų gauta daugiau energijos nei panaudota -tai milžiniškas naudingumo koeficientas , vertinant termobranduolinės sintezės metu išsiskiriančios energijos kiekius. Tai ,galima sakyti nemokama ekologiška energija. Valstybė ,laimėjusi šias termobranduolinės energijos suvaldymo lenktynes, tampa nauja Romos imperija, tik šiuolaikine, kur energija vergo vietoje.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS