Kas būtų, jei Žemė būtų plokščia? | Diena.lt

KAS BŪTŲ, JEI ŽEMĖ BŪTŲ PLOKŠČIA?

  • 1

„Jeigu žemė būtų plokščia, tai trauka ties disko viduriu būtų žemyn. Jei mes eitume krašto link, tai trauka visą laiką būtų centro link, vadinasi, trauka būtų Žemės centro link ir kuo labiau nutoltume, mums atrodytų, kad tuo labiau lipame į kalną – trauka mus trauktų atgal“, – taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mokslo sriuba“ kalba FTMC astrofizikas dr. Kastytis Zubovas.

Jo teigimu, paties krašto net ir pasiekti nepavyktų, nes tai būtų begalinis kalnas.

Ar Jums kada nors teko girdėti apie tokius žmones, teigiančius, kad Žemė yra plokščia? Kad mūsų planeta yra ne rutulio formos, o tarsi plokščias diskas, tarsi pyragas. Galima pagalvoti, kad tai – linksmi žmonės. Praėjusį mėnesį Jungtinėje Karalystėje net vyko plokščios Žemės konferencija, kurioje dalyvavo daugiau nei 200 žmonių. Šios konferencijos trijų dienų bilieto kaina siekė 145 eurus.

„Kai kurie neigia netgi gravitacijos idėją. Jei Žemė suktųsi kaip plokštelė, tai stovint centre viskas būtų kaip ir gerai, bet artėjant prie krašto, išcentrinė jėga tave tiesiog nuneštų. Na, gerai, tuomet, tarkim, Žemė nesisuka. O kodėl mus traukia žemyn? Sakykime, kad Žemė juda su pagreičiu, bet tuomet, palaukite… Tuomet Žemė kada nors turi viršyti šviesos greitį! O tai vėl neįmanoma“, – logikos ieško VU TFAI astronomas Mindaugas Macijauskas.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Kūrybinė grupė teigia, kad ši laida yra paskutinio šio sezono „Mokslo sriuba“. Su žiūrovais jie tikisi susitikti rudenį. Žiūrėti „Mokslo sriubos“ kartojimus galima kiekvieną šeštadienį 9.30 val. per LRT Kultūrą, o išalkus dar – www.mokslosriuba.lt.

GALERIJA

  • Kas būtų, jei Žemė būtų plokščia?
  • Kas būtų, jei Žemė būtų plokščia?
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Is kur sitas apsisaukes fizikas atsirado? Nezino paprasciausiu fizikos desniu. Durnius gyvena primestam iliuziju pasaulyje. ZEME PLOKSCIA. Zeme -laboratorija kosminei civilizacijai. Zmogus dirbtinai sukurtas stebeti ivairias vystymosi situacijas. Sita ,,zmoniu,, civilizacija jau TRECIA. Ir visos ankstesnes pacios save SUNAIKINO.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS