Mėnulyje sudužus zondui „Beresheet“ izraeliečiai žada naują misiją | Diena.lt

MĖNULYJE SUDUŽUS ZONDUI „BERESHEET“ IZRAELIEČIAI ŽADA NAUJĄ MISIJĄ

  • 1

Izraelio startuolis, organizavęs nesėkme praeitą savaitę pasibaigusį mėginimą nutupdyti ant Mėnulio zondą, pažadėjo antrąkart mėginti nuskraidinti aparatą į mūsų planetos palydovą.

Izraelietis milijardierius Morrisas Kahnas (Morisas Kanas), ne pelno organizacijos „SpaceIL“ valdybos pirmininkas, nurodė jau sutelkęs inžinierių ir donorų grupę, sieksiančią sukonstruoti kitą zondą. Pasak jo, naujoji misija turi tapti atkaklumo pamoka „jaunajai kartai“.

„SpaceIL“ pirmadienį patvirtino, kad ši grupė ateinančiomis savaitėmis susirinks aptarti, kaip ištaisyti techninius gedimus, lėmusius pirmosios misijos nesėkmę, tačiau užtikrinti, kad šis skrydis būtų surengtas gana greitai ir pigiai.

Ketvirtadienį zondui „Beresheet“ („Pradžia“) mėginant nutūpti ant Mėnulio paviršiaus varikliai, turėję sulėtinti zondo nusileidimą ir švelniai jį nutupdyti, nesuveikė, o ryšys su aparatu nutrūko.

Ši avarija sužlugdė aštuonerius metus vykdytą ambicingą projektą, turėjusį padaryti Izraelį ketvirtąja šalimi, nutupdžiusia ant Mėnulio savo kosminį aparatą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Net

Net ir menulis ginasi zydu invazijos nebereikalo irano prezidentas pavadino zydus kaip zmonijos piktybini augli

SUSIJUSIOS NAUJIENOS