Įprastoje statybų aikštelėje dirbantis statybininkas atrodo neįprastai: svilinant 30 laipsnių karščiui jis vilki striukę. Tačiau ši striukė – išskirtinė, su oro kondicionieriumi.
„Skirtumas yra didelis. Anksčiau po darbo jausdavausi labiau pavargęs, net grįžęs namo būdavau vis dar įkaitęs. Pradėjęs dėvėti striukę su oro kondicionieriumi, po darbo jaučiuosi mažiau pavargęs“, – pasakojo statybininkas Atsushi Mizutani.
Įjungus maitinimą, striukė lėtai išsipučia ir joje pradeda cirkuliuoti oras. Akumuliatoriaus varomi ventiliatoriai sukuria mikroaplinką ir išgarina drėgmę. Striukę sukūrė buvęs „Sony“ kompanijos inžinierius.
„Supratau, kad mūsų kūne yra daug vandens, turime prakaito liaukų. Mūsų smegenys, pajutusios aukštą temperatūrą, duoda nurodymą liaukoms išskirti prakaitą. Šis natūralus kūno vėsinimo mechanizmas, kai prakaitas išgaruoja, paskatino mane sukurti striukes su oro kondicionieriumi“, – aiškino „Kuchofuku“ generalinis direktorius Hiroshi Ichigaya.
Dabar tai – ne tik statybininkų, krovinių pristatymo brigadų ar archeologų, bet ir paprastų žmonių, kurie tiesiog negali pakęsti karštos ir lipnios vasaros, apranga.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Manau, kad tai privalomas daiktas. Ką dar turime, kad sumažintume karštį, kai dirbame abiem rankomis? Galime apsikloti ledo paketais, bet jie sunkūs ir ilgai neišsilaikys“, – tikino medikas Yasufumi Miyake.
Ši technologija pritaikyta įvairiems gaminiams – nuo šalmų iki pagalvių ir net kūdikių nešioklių. Striukės su ventiliatoriais įkraunamomis baterijomis ir kainuoja nuo 50 iki 200 eurų.
Naujausi komentarai