Pristatytas dirbtinio intelekto palaikomas virtualus žmogus: geba šnekėti ir užjausti | Diena.lt

PRISTATYTAS DIRBTINIO INTELEKTO PALAIKOMAS VIRTUALUS ŽMOGUS: GEBA ŠNEKĖTI IR UŽJAUSTI

„Samsung“ laboratorija „Star Labs“ pristatė skaitmeninę būtybę, kuri, pasak kūrėjų yra dirbtinio intelekto (DI) palaikomas „dirbtinis žmogus“ ir sugeba „šnekėtis ir užjausti“ taip pat, kaip tikras žmogus.

Apie „Star Labs“ projektą, pavadintą NEON, paskelbta Las Vegase vykstančios technologijų parodos „Consumer Electronics Show“ metu.

Kalifornijoje įsikūrusio Pietų Korėjos technologijų milžino padalinio teigimu, NEON leidžia sukurti įvairias skaitmenines būtybes, kurios gali veikti televizorių ekranuose ir vaizdo žaidimuose. Šios dirbtinio intelekto būtybės gali būti „televizijos pranešėjais, atstovais, filmų aktoriais ar net kompanionais ir draugais“.

NEON bus mūsų draugais, bendradarbiais ir kompanionais, jie nuolat mokysis, evoliucionuos ir formuosis atmintį pagal patirtas sąveikas“, – sakė „Star Labs“ direktorius Pranavas Mistry.

Kiekviena NEON būtybė turės unikalią asmenybę ir galės išreikšti jausmus, judėti ir kalbėtis.

NEON kūrėjai tikina, kad nauji virtualūs žmonės yra technologijų šuolių, įskaitant neuroninių tinklų ir kompiuterinės realybės, produktai.

Pasak „Star Labs“, NEON sistema yra įkvėpta „ritminio gamtos sudėtingumo, ji nuolat apmokoma žmonių išvaizdos, veiklos ir bendravimo modeliais“.

Šios skaitmeninės būtybės „sukuria plika akimi neatskiriamą, į tikrą gyvybę panašią realybę, kuri nuo tikrovės atsilieka tik keliomis milisekundėmis“.

Nors skaitmeninės būtybės jau ilgą laiką buvo programuojamos specifinėms užduotims, pavyzdžiui, vaizdo žaidimuose NEON žengia dar vieną žingsnį ir leis DI sąveikauti su aplinka, pasinaudojant žmogiškų emocijų raiška.

Nors šie dirbtiniai žmonės gali būti panašūs į realius žmones, „kiekviena NEON būtybė turės unikalią asmenybę ir galės išreikšti jausmus, judėti ir kalbėtis“, tvirtino „Star Labs“ atstovai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Piladelpijai

Paskaitykit ka gale parašet

SUSIJUSIOS NAUJIENOS