Vilniuje lankydamiesi Toskanos vyndariai lietuviams suteikė progą iš arčiau susipažinti su prabangiausiu Italijos vynu – "Chianti Classico", kurį lengvai atpažinsite iš etiketėje nupiešto juodo gaidžio.
Toskanos regionas Italijoje vyno mėgėjams – ypatingas. Vidurio Italijoje, tarp Florencijos ir Sienos, esančios žemės dar nuo etruskų laikų garsėjo kaip vynmedžių augintojų teritorija, o XV a. pradžioje istoriniuose šaltiniuose jau randama informacijos apie vieną garsiausių pasaulio vynų – "Chianti".
Nors "Chianti" gaminimo teritorija buvo apibrėžta teisiškai, netruko atsirasti pasinaudojančių vyno gaminimo technologijomis ir bandančių auginti tų pačių veislių vynuoges. Etiketėse jie tiesiog nurodydavo, kad pagaminta pagal "Chianti" tradicijas.
Tikrieji "Chianti" gamintojai nusprendė apginti savo vardą – jiems pavyko pasiekti, kad "Chianti Classico" vardas būtų kontroliuojamas kilmės ir kokybės pavadinimas. Šis vynas būtinai turi būti gaminamas Kjanio regione ir turi atitikti daugybę nustatytų taisyklių. Viena svarbiausių – vyno pagrindą (80–100 proc. ) turi sudaryti Sangiovese vynuogės, iš kurių pagaminti vynai yra raudonos rubino spalvos, prieskonių ir miško uogų aromato, elegantiški, sodrūs, aksominiai.
Vynas "Chianti Classico" garsus ir savo prekės ženklo istorija – net ir negalintys pasigirti išsamiomis žiniomis apie vynus, lengvai atpažįsta etiketę su juodu gaidžiu, apie kurį legendos pasakojamos dar nuo viduramžių, kai Florencijos ir Sienos respublikos įnirtingai kovojo viena su kita. Kjanio teritorija, esanti tarp šių miestų, nuolat patekdavo į ginčų sūkurį.
Norėdami nustatyti galutinę ribą, miestai sugalvojo konkursą – iš abiejų sostinių turėjo išjoti riteriai, o riba turėjo būti ten, kur jie susitiks. Ryte riteriai turėjo išjoti tada, kai užgiedos gaidys. Sieniečiai pasirinko baltą gaidį, o florentiečiai – juodą, kurį keletą dienų laikė uždarytą ir nelesintą, todėl vos išleistas iš narvo jis pradėjo giedoti, nors iki aušros buvo dar toli. Taip Florencijos riteris įgijo didelį pranašumą ir beveik visa Kjanio teritorija perėjo Florencijos pusėn. Po šio įvykio juodasis gaidys tapo Kjanio simboliu.
Naujausi komentarai