Su Moters diena sveikina žinomi vyrai | Diena.lt

SU MOTERS DIENA SVEIKINA ŽINOMI VYRAI

Kovo 8-tąją pasaulyje švenčiama Tarptautinė moters diena. Šios dienos ištakos siekia Antikos laikus - remiantis rašytiniais šaltiniais, tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio ir netgi karai tą dieną turėdavo būti nutraukti, kad kariai galėtų būti su savo moterimis.

Visas Lietuvos moteris sveikina žinomi mūsų šalies vyrai.

Jurijus Smoriginas, choreografas, baletmeisteris

Psichologinės tvirtybės. Moterims norėčiau palinkėti, kad jos būtų stipresnės už vyrus, kurie dabar labai skysti ir nervingi, nepasitikintys savo jėgomis. Visoms vilnietėms palinkėčiau turėti tiek jėgų, kiek turėjo mano mama, kuri viena užaugino du sūnus ir, susidūrusi su sunkumais, niekuomet nenuliūsdavo.

Marius Jampolskis, aktorius

Linkiu likti moterimis ir neperlenkti lazdos vertinant feministines idėjas. Linkiu, kad moterys būtų tokios išmintingos, kad leistų vyrui jaustis vyru.

Leonardas Pobedonoscevas, aktorius

Pozityvios nuotaikos. Pas mus saulės nelabai daug, bet viskas priklauso nuo požiūrio. Tegu pačios moterys būna saulės vyrams ir leidžiasi labiau jų lepinamos, o ne veržiasi būti tokios kaip vyrai. Linkiu, kad, pamiršusios feministines idėjas,moterys  tiesiog mėgautųsi savo moteriškumu, nes, mano nuomone, vyrai gimė tam, kad nešiotų jas ant rankų.

Valdas Burnys-Valdelis, grupės „Išjunk šviesą“ lyderis

Labiausiai linkiu ištvermės ir kantrybės. Dažnai moterys galvoja, kad yra nelaimingos, bet vėliau pamato, kad buvo neteisios. Jei moteris nori būti laiminga, tebūnie laiminga. Gal ne šiandien ir ne rytoj, o po savaitės. Svarbiausia - norėti būti laimingai ir to siekti. Moterys, prisiminkite auksinę taisyklę - rytas už vakarą protingesnis: jei šiandien nesiseka, pasakykite sau, kad rytoj būsite laimingesnė. Juk sakoma, kad jei šauksi laimę, ji ir ateis.

Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo XIX-XX amžių sandūroje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Vienas tokių protestų vyko 1857 metų kovo 8 dieną Niujorko tekstilės fabrike, kur moterys protestavo prieš ypač prastas darbo salygas ir žemus atlyginimus. Protestuotojas išvaikė policija.

Vėlesniais metais kovo 8 dieną vykdavo protestai, vienas didesnių - 1908 metais, kai 15 tūkst. moterų žygiavo Niujorko gatvėmis, reikalaudamos sutrumpintos darbo dienos, geresnio užmokesčio ir rinkimų teisės. Kitų metų vasario 28 dieną JAV buvo švenčiama pirmoji Tarptautinė moters diena.

Dabartinė moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencija aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje.

Ypač daug dėmesio šiai šventei buvo skiriama Tarybų Sąjungoje, kur po bolševikų revoliucijos feministinių pažiūrų Aleksandra Kolontai įkalbėjo Leniną, kad ši diena būtų paskelbta valstybine švente. Visą Tarybų Sąjungos gyvavimo laikotarpį ši šventė pabrėžė dirbančios moters heroiškumą. Tą dieną buvo įprasta, kad vyrai teikia gėles moterims, tokia tradicija iki šiol liko Rusijoje ir kitose šalyse (taip pat ir Lietuvoje). 1966 m. TSRS kovo 8-oji paskelbiama nedarbo diena.

Gairės: Kovo 8-oji
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Gediminas

Nors nesu ''žinomas vyras'', tačiau vistiek sveikinu visas moteris su tarptautine moters diena ir linkiu visokeriopos sėkmės.

MĖTA

AČIŪ VYRAMS , malonu skaityti gražius žodžius .

antanas

Su kovo-8aja mielos moterys
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS