Uždarytas vienas didžiausių piratinių P2P tinklų Lietuvoje Pereiti į pagrindinį turinį

Uždarytas vienas didžiausių piratinių P2P tinklų Lietuvoje

2008-10-13 19:44
Uždarytas vienas didžiausių piratinių P2P tinklų Lietuvoje
Uždarytas vienas didžiausių piratinių P2P tinklų Lietuvoje

Po derybų su šalies interneto paslaugų teikėjais spalį buvo uždarytas didžiausias Lietuvoje P2P bylų keitimosi tinklas – „DC Hub“ (dc.meganet.lt), kuriame buvo viešai interneto vartotojams prieinama apie 100 terabaitų kūrinių kopijų.

 

Prie Lietuvoje sukurto viešo „DC Hub“ serverio meganet.lt, kuriam interneto prieigą teikė „Dokeda“, be jokių apribojimų galėjo jungtis visi interneto vartotojai – serveris turėjo iki 3.000 narių visame pasaulyje. Dauguma jų – apie 99 proc. – nuolat keitėsi viešai prieinamomis nelegaliomis kūrinių kopijomis – šimtais tūkstančių filmų, muzikos kūrinių, žaidimų ir kompiuterinių programų.

 

„Negalime uždrausti apsikeitimo bylomis internete, nes tai savaime nėra nusikaltimas. Deja, šis „Meganet“ serveris buvo naudojamas nelegaliais tikslais. Tokiuose P2P bylų keitimosi tinkluose autoriams ir gamintojams daroma žala gali būti skaičiuojama šimtais milijonų litų. Toks filmų ar muzikos platinimas yra nusikaltimas, o nesiimdami jokių priemonių, nusikaltimo bendrininkais tampa ir interneto paslaugų tiekėjai“, - sakė Antipiratinės veiklos asociacijos (ANVA) pirmininkas Vytas Simanavičius.

 

Per 9 mėnesius šiais metais ANVA iniciatyva jau uždaryta nemažai didžiųjų Lietuvoje veikusių nelegalias bylas talpinusių FTP ir P2P serverių: „B4net“, „Splius“, „Alfanet“, „Worldnova“, ir kt., taip pat apie 20 tokias bylas talpinusių tinklalapių; pašalinta šimtai tūkstančių GB bylų iš pasaulinių serverių, tokių kaip „RapidShare“, „MegaUpload“ ir kt.

 

Anot jo, IPT dažnai bando teisintis, kad, nebūdami specialistais, nežino, jog jų teikiamomis paslaugomis besinaudojantys vartotojai keičiasi nelegaliomis bylomis, nežino, kurie kūriniai saugomi autorių teisių. Tačiau, gavę įspėjimą iš kompetentingos institucijos, jie tampa tiesiogiai už tai atsakingi. Būdami informuoti, tiekėjai privalo kelių dienų laikotarpyje nelegalų tinklalapį uždaryti.

 

„Paprastai IPT nelegalią veiklą nutraukia nedelsdami ir geranoriškai. Priešingu atveju, jei IPT nereaguoja, kompetentingos institucijos turi teisę imtis sankcijų – skirti baudą, kreiptis į teismą dėl ieškinių, prašyti teismo uždrausti interneto prieigą vartotojams, kurie daro pažeidimus ir pan.“, - teigė ANVA pirmininkas.

 

Didžiausias lūžis kovojant su autorių ir gretutinių teisių pažeidimais internete įvyko ANVA pradėjus bendradarbiauti su Informacinės visuomenės plėtros komitetu (IVPK prie LRV). Šiandien IPT yra nuolat supažindinami su įstatymine baze, Vyriausybės nutarimais, o radus pažeidimų, tiekėjams siunčiami pranešimai, kad neteisėtas turinys būtų pašalintas iš svetainių arba būtų uždrausta prieiga prie šios informacijos. Bendradarbiaujant su IVPK, atsirado griežtesnė IPT priežiūra, dabar net ir didžiausi šalies interneto paslaugų tiekėjai supranta problemos aktualumą ir reaguoja neatidėliodami.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra