Į zoologijos sodą Kaune prašo atnešti moliūgų: tai – užimtumo priemonės gyvūnams | Diena.lt

Į ZOOLOGIJOS SODĄ KAUNE PRAŠO ATNEŠTI MOLIŪGŲ: TAI – UŽIMTUMO PRIEMONĖS GYVŪNAMS

  • 1

Pasakose moliūgai virsta neregėto grožio karietomis, o Lietuvos zoologijos sode – užimtumo priemonėmis gyvūnams.

Spalio 23-26 dienomis Lietuvos zoologijos sodas kviečia mainyti atneštus moliūgus į 20 procentų nuolaidą vienam lankytojo bilietui.

Lietuvos zoologijos sode gyvenantiems gyvūnams moliūgai yra ne tik pašaras, bet ir puiki užimtumo priemonė. Prižiūrėtojams į išskaptuoto moliūgo vidų pridėjus mėsos, žuvies, sėklų, kombinuoto pašaro ar kitų skanėstų, šios daržovės tampa puikiomis užimtumo priemonėmis.

Gyvūnai turi patys sugalvoti, kaip iš tokio moliūgo išsitraukti mėgstamą kasnelį. Ne visiems tai pavyksta padaryti greitai. Sumanesniems gyvūnams prižiūrėtojai užduotį dar labiau pasunkina ir į moliūgą papildomai prideda šieno ar lapų, tarp kurių rasti skanėstą dar sunkiau.

Taip paruošti moliūgai puiki užimtumo priemonė, stimuliuojanti gyvūnų protinę veiklą, skatinanti domėtis naujovėmis voljere ir užtikrinanti gyvūno fizinę ir psichinę sveikatą.

Moliūgais terariume jau džiaugiasi ir iš pirmo žvilgsnio pasyvūs ropliai. Jiems kaip ir kitiems zoologijos sodo gyvūnams naujas kvapas ir tekstūra voljere sužadina norą tyrinėti.

Moliūgai – natūrali, daugeliui gyvūnų saugi naudoti priemonė, dėl to Lietuvos zoologijos sodo lankytojai moliūgus galės išvysti beveik visų gyvūnų voljeruose.

Moliūgus ir kitas rudenines daržo bei sodo gėrybes zoologijos sodo lankytojai ir pasibaigus akcijai gali palikti prie zoologijos sodo kasų esančioje specialiai tam skirtoje dėžėje.

Šis sezonas yra paskutinis, kai Lietuvos zoologijos sodas yra atviras lankytojams. Planuojama, jog nuo 2021 metų pavasario užsidarys kelis metus truksiančiai rekonstrukcijai. 

GALERIJA

  • Į zoologijos sodą Kaune prašo atnešti moliūgų: tai – užimtumo priemonės gyvūnams
Lietuvos zoologijos sodo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

matęs

Mačiau lyg šilainių turgui buvo pirkt

SUSIJUSIOS NAUJIENOS