Kaune – vizijų kūrėjai ir dizaineriai pristatys ateities miestų vizijas | Diena.lt

KAUNE – VIZIJŲ KŪRĖJAI IR DIZAINERIAI PRISTATYS ATEITIES MIESTŲ VIZIJAS

  • 3

Spalio 23 d. Kaune debiutuos visą savaitę truksiantis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas tarptautinis Kauno dizaino įvykis.

 Šiais metais jo tema, dabarties ateities miestas, atkreipia dėmesį, kad rytojaus miestus kuriame šiandien. 2050 m. planetoje gyvens net trečdaliu daugiau žmonių nei šiandien.

Iš 9,2 milijardo 70 proc. jų įsikurs miestuose. Augant gyventojų skaičiui, tankėjant miestams viso pasaulio architektai, urbanistai, dizaineriai, kūrėjai ieško atsakymų, kokie bus ateities miestai: kaip juos reikia planuoti šiandien, kad juose darniai ir tvariai galėtume gyventi rytoj. Šios temos bus sprendžiamos ir tarptautiniame dizaino įvykyje.

Vizionieriai, dizaino lauko ir politikos atstovai, kūrėjai bei architektai susitiks idėjų varžytuvėse, dirbtuvėse, gyvuose pokalbiuose ir diskusijose, kur įvairiais aspektais aptars dizaino reikšmę bei įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Daugelį dizaino įvykio renginių lankytojai galės pamatyti transliuojant tiesiogiai „Kaunas 2022“ Facebook paskyroje.

Vienas ryškiausių renginių – dizaino artefaktų ir idėjų iš skirtingų pasaulio miestų paroda „Pandemijos vaizduotė“ viešosiose Kauno erdvėse: kavinėse, muziejuose, gatvėse. Paroda truks visą savaitę ir supažindins tiek su praktiškais, tiek utopiniais sprendimais, kurie buvo sukurti dizainerių iš Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Švedijos, Lietuvos bei kitų šalių. Daugelis jų buvo inspiruoti susidūrus su pandemijos iššūkiais mūsų socialiniam gyvenimui. Ar gali dizaino sprendimai mums padėti laikytis socialinės distancijos gatvėje, saugiai lankytis kavinėje ar sporto klube? Ar gali dizainas esantiems izoliacijoje padėti pajausti artimo žmogaus buvimą šalia? Artefaktų eksponavimo vietas bus galima rasti svetainėje www.dizainaskaune.lt.

Renginio organizatoriai pristatys ir Katrynos Čiurlionis parodą „Genetinis rezonansas“. Joje menininkė, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vaikaitė, pažvelgė į mūsų genų kombinacijas ne kaip mokslininkė, bet kaip erdvės dizainerė ir linijinę genų struktūrą perkėlė į erdvinį vaizdą. Jos kūrinius miesto gyventojai ir svečiai galės išvysti ant Mykolo Žilinsko dailės galerijos sienos spalio 23–26 dienomis nuo 18 val.

GALERIJA

  • Kaune – vizijų kūrėjai ir dizaineriai pristatys ateities miestų vizijas
  • Kaune – vizijų kūrėjai ir dizaineriai pristatys ateities miestų vizijas
  • Kaune – vizijų kūrėjai ir dizaineriai pristatys ateities miestų vizijas
  • Kaune – vizijų kūrėjai ir dizaineriai pristatys ateities miestų vizijas
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

x

Koronos paveikti ateities miestai , kuriuose gyvens kyborgai.

1

Labai gražus parkas vizualizacijoje. Tikėkimės, kad atsiras tokių Kaune.

yja

o tai paskutinė vizija - nė vieno lietuviško užrašo????

SUSIJUSIOS NAUJIENOS