Kauniečius kviečia į nemokamą paramos koncertą | Diena.lt

KAUNIEČIUS KVIEČIA Į NEMOKAMĄ PARAMOS KONCERTĄ

Ketvirtadienio vakarą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje auloje šio universiteto kamerinis orkestras Kauno publikai padovanos nemokamą koncertą. Klausytojai galės klausytis išskirtinės klasikinės muzikos ir drauge paremti Kauno hospiso namus.

Nepaprastai šiltai priimtas ir didelio susidomėjimo sulaukęs VDU kamerinio orkestro koncertas, miestui dovanotas lapkričio 15-ąją, paskatino organizatorius organizuoti dar vieną paramos renginį, kuriame skambės tiek puikiai žinoma, tiek rečiau girdima klasikinė muzika.

„Praėjusį kartą supratome, kaip svarbu ir džiugu dovanoti koncertą savo miestui. Šįkart einame dar toliau – patys duodami, ką turime geriausio, kviečiame duoti ir kitus, todėl rengiame paramos koncertą“, – apie koncerto idėją pasakojo orkestro vadovė ir renginio vedėja Rita Bieliauskaitė.

Paskutinę žiemos dieną, pasak VDU atstovės Simonos Sutkutės, universiteto Didžiojoje auloje skambės J. Strausso, G. Bizet, G. F. Handelio, W. A. Mozarto, taip pat italų bei lietuvių kompozitorių kūriniai. Akompanuojant VDU kameriniam orkestrui ir pianistei Živilei Kudirkaitei, dainas ir arijas atliks VDU Muzikos akademijos operos solistai Karolina Mockė, Evelina Sakalauskaitė, Julija Stankevičiūtė, Nerijus Noreika, Paulius Kaminskas ir džiazo muzikos atlikėja Rugilė Padvilikytė. Klausytojų laukia ne tik vokalinė muzika. Dirigento Jono Janulevičiaus vadovaujamas VDU kamerinis orkestras atliks ir retai Lietuvoje girdimas britų kompozitoriaus Benjamino Britteno variacijas kameriniam orkestrui bei R. Schuberto uvertiūrą C-minor styginių kvintetui.

R. Bieliauskaitė tikina, kad tokie koncertai, kuriuose žymiausių klasikų kūrinius atlieka eksperimentais bei staigmenomis garsėjantis orkestras, taip pat ir būrys jaunų, šiuolaikiškai mąstančių dainininkų, yra geriausia proga susitikti bei kartu praleisti vakarą visų kartų šeimos nariams. Ir kiekvienas atras sau artimus klasikos skambesius.

Universiteto pranešime pabrėžiama, kad šis koncertas taps ir įžanga VDU kamerinio orkestro organizuojamam kasmetiniam festivaliui „Avanti“, vyksiančiam balandžio mėnesį, kurio laukia tiek ilgamečiai jo gerbėjai, tiek naujų potyrių pasiilgę skeptikai. 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS