Kauno ir Ešo prie Alzeto teatrai vienijasi švęsti kultūrą: dovanoja tinklalaidę ir spektaklį | Diena.lt

KAUNO IR EŠO PRIE ALZETO TEATRAI VIENIJASI ŠVĘSTI KULTŪRĄ: DOVANOJA TINKLALAIDĘ IR SPEKTAKLĮ

  • 0

2022 metais Europa turės kelias kultūros sostines, tarp jų – Kauną ir Ešą prie Alzeto (Liuksemburgas). Šis projektas buria menininkus iš skirtingų miestų ir kviečia Europos piliečius vienytis, dalytis patirtimi ir švęsti kultūrą. Belaukiant šventės, nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) kviečia susipažinti su Kauno partnerių šokio spektakliu „Juokai“ ir išgirsti apie projektą, skirtą filosofo Emanuelio Levino palikimui.

Spektaklis, dedikuotas filosofo E. Levino asmenybei

Europos kultūros sostinių misija – kurti bendrą veiklą, dalytis savo kūryba, vertybėmis ir istorija su žiūrovais iš skirtingų pasaulio vietų, atrasti sąlyčio taškų. Kaunui ir Ešui prie Alzeto tai pavyko padaryti, – šių miestų jungiamoji grandis pasaulinio garso filosofas E. Levinas (1906–1995 m.). Mažai kam žinomas faktas, kad šis vienas reikšmingiausių XX a. mąstytojų, prancūzų ir žydų filosofas gimė Kaune. Likusią gyvenimo dalį jis praleido Prancūzijoje. Labiausiai išvystyta jo filosofinė kategorija – veidas (pranc. visage), nusakanti, kad kito žmogaus veidas byloja, praplečia matymą iki begalybės. Pjesę, kurią parašė dramaturgė Daiva Čepauskaitė, 2022 metų balandį turėtų išvysti Ešo prie Alzeto, o rudenį – ir Nacionalinio Kauno dramos teatro publika. Pastatymą režisuos Ešo prie Alzeto teatro meno vadovas Vincent Adelus. Kūrinys yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

NKDT nuotr.

Pažintis su režisieriumi V. Adelus – kovo 31 dieną specialioje teatro tinklalaidėje; NKDT meno vadovo Edgaro Klivio moderuojamame pokalbyje išgirsime apie europietiškumą, bendrą teatrinę patirtį ir, žinoma, filosofą E. Leviną. Pokalbis vyks anglų kalba su subtitrais lietuvių kalba teatro „YouTube“ platformoje, taip pat „Spotify“.

Šokio spektaklis „Juokai“

Balandžio 2 dieną 20 val. teatro „Facebook“ paskyroje žiūrovus kvies šokio spektaklis „Juokai“ („Jests“). Tai trupės „Ben Aïm brothers“ darbas, kurio premjera įvyko 2021 m. sausio 21 dieną. „Ben Aïm brothers“ trupė gyvuoja daugiau nei 20 metų. Jos įkūrėjai broliai François ir Christian Ben Aïm jungia skirtingas disciplinas: šokį, cirką, vizualiuosius menus, muziką, literatūrą. Spektaklio „Juokai“ pagrindinis motyvas yra judesio komiškumas. Žiūrovai yra kviečiami į kelionę, laisvą nuo išankstinių įsitikinimų ir požiūrio. Spektaklis kelia keistumo, kitoniškumo, marginalumo, priimtino normalumo klausimus žiūrovui. Veiksmas čia lyg plonytė gija, kuri jungia šokėją su erdve ir kitais, bet tuo pat metu ir atskiria, atriboja jį nuo realybės.

Choreografai: F. ir Ch. Ben Aïm. Scenografijos autorė Camille Duchemin. Atlikėjai: Ch. Ben Aim, Johan Bichot, Chiara Corbetta, Thibaut Eifferman, Marie Lévénez, Emilio Urbina. Vienas iš spektaklio koprodukcijos partnerių – Ešo prie Alzeto miesto teatras. Spektaklio trukmė – 1 val., tinkams žiūrovams nuo 10 metų amžiaus. Šokio pradžioje naudojami subtitrai lietuvių kalba. Renginys nemokamas. 

 

GALERIJA

  • Kauno ir Ešo prie Alzeto teatrai vienijasi švęsti kultūrą: dovanoja tinklalaidę ir spektaklį
  • Kauno ir Ešo prie Alzeto teatrai vienijasi švęsti kultūrą: dovanoja tinklalaidę ir spektaklį
  • Kauno ir Ešo prie Alzeto teatrai vienijasi švęsti kultūrą: dovanoja tinklalaidę ir spektaklį
P. Bergerio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS