Knygrišės kūryboje – ramus neoromantizmo dvelksmas | Diena.lt

KNYGRIŠĖS KŪRYBOJE – RAMUS NEOROMANTIZMO DVELKSMAS

  • 1

Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje galima pasigrožėti menininkės Leonoros Kuisienės knygrišystės darbais, eksponuojamais parodoje "Duoklė mūzoms".

Pasak parodos kuratorės Silvijos Burokaitės, tai ketvirtoji autorinė šios knygrišės paroda, kurios tema sukasi apie įkvėpimą ir įkvėpėjas – mūzas.

Eksponuojamos knygos vienaip ar kitaip susijusios su dieviškuoju įkvėpimu: nuo pirmojo kūrybos akto – žmonių sutvėrimo – iki lietuvių tautos genijaus M.K.Čiurlionio kūrybinio įkvėpimo apraiškų – įrištų dailininko ir kompozitoriaus natų bei laiškų žmonai Sofijai.

Tačiau pagrindinis parodos leitmotyvas yra per devynis mėnesius įrištos knygos graikų mūzoms, gimusioms iš devynių Mnemosinės ir Dzeuso meilės naktų.

"Leonora Kuisienė – mūsų dienomis pamažu nykstantį knygrišystės meną puoselėjanti kaunietė knygrišė, kurios kūrybą geriausiai apibūdina trys dalykai: profesionalumas, eksperimentas ir neoromantinė estetika. Puoselėdama tradicinės knygrišystės tradicijas, menininkė kartu tiesia naujus kelius ir šios šakos ateičiai.

Pagrindinė L.Kuisienės veiklos sritis – konceptualioji eksperimentinė knyga, knyga-objektas, knyga-idėja, kurioje svarbiausia – minties raiška, jos fiksacija, žiūrovus įtraukiančiame procese gimstančios interpretacijos. Vis dėlto ne mažiau svarbi menininkei ir tradicinė meistrystė", – pažymi parodos kuratorė.

Įdomu tai, kad pagal savo pasaulėjautą knygrišė teigia besijaučianti gimusi XIX a., taigi ir jos pasirenkamos technikos bei kūrinių stilistika yra tarsi ramus neoromantizmo dvelksmas skubančiame šiandienos pasaulyje.

GALERIJA

  • Knygrišės kūryboje – ramus neoromantizmo dvelksmas
  • Knygrišės kūryboje – ramus neoromantizmo dvelksmas
  • Knygrišės kūryboje – ramus neoromantizmo dvelksmas
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...,neKONKRECIAI i TEMA bet...apie KNYGAS...,

siandien iki NAUJUJU lieka SIMTAS DIENU...,jau zinau KOKIA KNYGA reikes perSKAITYTI iki METU PABAIGOS...,tai bus KNYGA...,Tobias BEKAS "Islisk is savo dezes"...,tokia bus MANO!!! ASMENINE kaip SKAITYTOJO DUOKLE KNYGOMS...,apie KNYGA suZINOJAU PORTALE MOTERIS LT kuri MAN!!! isMETE IDOMIAM paSKAITYMYUI uz TAI ir DEKOJU... TASKAS

SUSIJUSIOS NAUJIENOS