Raudondvaris rengiasi sutikti tūkstančius Valstybės dienos dalyvių | Diena.lt

RAUDONDVARIS RENGIASI SUTIKTI TŪKSTANČIUS VALSTYBĖS DIENOS DALYVIŲ

  • 1

Šventė „Lietuva Raudondvario dvare“, liepos 5–6 d. tradiciškai švenčiama Raudondvario dvare, jau tapo vienu įspūdingiausių ir gausiausių dalyvių skaičiumi Valstybės dienos minėjimų ne tik Kauno regione, bet ir visoje šalyje. Šiemet, nevaržomas pandemijos ribojimų, daugiatūkstantinis renginys žada būti itin nuotaikingas.

Dvaro parke – gausybė pramogų

Dvi dienas Raudondvario dvare besitęsiančios Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventės dalyviai pasiners į daugybę nemokamų pramogų.

Atvykusius į dvaro parką pasitiks šventinės dekoracijos ir personažai, koncertų scena, mugės prekystaliai su amatininkų dirbiniais iš medžio, odos, molio, metalo, tautinio kulinarinio paveldo valgiais. Bus galima atsigaivinti namine gira ir dvaro ledais, paskanauti ar įsigyti rankų darbo saldėsių, naminės duonos, rūkytų gaminių.

Norintys galės apsivilkti kostiumą iš istorinių kostiumų drabužinės ir surengti nepamirštamą fotosesiją pilies fone, dalyvauti pažintinėse ar teatralizuotose ekskursijose, Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus rezidentų surengtose kūrybinėse gintaro, žvakių, tapybos ant šilko ar kvepalų edukacijose, stebėti „Viduramžių pasiuntinių“ riterių pasirodymus ir karybos eksponatus.

Išaugo: pasak Raudondvario dvaro direktorės, šventės „Lietuva Raudondvario dvare“ organizatorės S. Navickienės, švęsti Valstybės dienos į Raudondvarį suplūsta apie 15–20 tūkst. žmonių / Raudondvario dvaro nuotr.

Netrūks pramogų ir mažiesiems dalyviams: pradedant batutais, baigiant Jaunojo talento konkursu pilies Baltojoje menėje.

Nuo D. Montvydo iki baleto

Koncertinė programa suteiks galimybę ploti žinomiems Lietuvos ir užsienio atlikėjams – Donatui Montvydui, Ingai Jankauskaitei, Jurijui Veklenkai, Renesanso šokių ir ankstyvųjų šokių ansamblio „Ballare“ iš Latvijos šokėjams.

Ypatinga šventės „Lietuva Raudondvario dvare“ koncertinės dalies viešnia – baleto trupė iš Lenkijos „Cracovia Danza Ballet“. Svečiai parodys baleto spektaklį „Fortūna. Dama su šermuonėliu“ (užuomina į garsųjį Leonardo da Vinci paveikslą), kuris, skambant Renesanso muzikai, nukels žiūrovus į XV a. Italiją, turtingus ir rafinuotus Sforcų rūmus Milane.

Išskirtinė: ypatinga šventės koncertinės dalies viešnia bus baleto trupė iš Lenkijos „Cracovia Danza Ballet“ / Raudondvario dvaro nuotr.

Rinktinę populiariausių kūrinių programą parodys ansamblis „Lietuva“, kuris pristatys įspūdingiausius ansamblio šokius, į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą įtrauktas sutartines, šmaikščius humoristinius vaizdelius ir virtuoziškas instrumentines kompozicijas.

Tapo visuotine tradicija

Valstybės dienos minėjimo „Lietuva Raudondvario dvare“ iškilminga dalis vyks Liepos 6-ąją, kai ceremonijoje, kurią ves Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas, Kauno rajono garbės ženklais bus apdovanoti labiausiai savo kraštui nusipelnę žmonės. Skambės solisto Egidijaus Bavikino atliekami kūriniai. 21 val. tūkstančiai šventės dalyvių kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedos „Tautišką giesmę“.

Pažintis: darbo subtilybes demonstruos senųjų amatų meistrai / Raudondvario dvaro nuotr.

„Kasmet ieškodami naujų idėjų, plėsdami atlikėjų geografiją ir žanrų įvairovę, galvodami, kaip patraukliau, išradingiau, originaliau paminėti Lietuvos valstybės gimtadienį, užsiauginome šią šventę, – pasakoja Raudondvario dvaro direktorė, šventės „Lietuva Raudondvario dvare“ organizatorė Snieguolė Navickienė. – Prieš dešimtmetį, kai ėmėmės atkurti šį dvarą ir pritaikyti jį bendruomenės reikmėms, į Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimą susirinkdavo apie 50 žmonių ir viskas pasibaigdavo gėlių padėjimu prie Mindaugo paminklo. Dabar švęsti Valstybės dienos suplūsta apie 15–20 tūkst. žmonių. Ši didelė, graži šventė jau tapo ne tik Kauno rajono ir Raudondvario dvaro, bet ir daugelio šeimų asmenine tradicija.“

GALERIJA

  • Išskirtinė: ypatinga šventės koncertinės dalies viešnia bus baleto trupė iš Lenkijos „Cracovia Danza Ballet“.
  • Pažintis: darbo subtilybes demonstruos senųjų amatų meistrai.
  • Pasak organizatorės S. Navickienės, švęsti Valstybės dienos į Raudondvarį suplūsta apie 15–20 tūkst. žmonių.
Raudondvario dvaro nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Reiks seniune nupilt myzalais

Per svente

SUSIJUSIOS NAUJIENOS