Per 2 tūkst. Kauno pradinukų mokysis iš namų: tėvai nesutiko, kad juos testuotų | Diena.lt

PER 2 TŪKST. KAUNO PRADINUKŲ MOKYSIS IŠ NAMŲ: TĖVAI NESUTIKO, KAD JUOS TESTUOTŲ

Vyriausybei pakoregavus į mokyklų klases grįžtančių vaikų testavimo tvarką, Kauno ugdymo įstaigose mokslo metus užbaigs ir reguliariai kaupinių metodu dėl koronavirusinės infekcijos testuosis daugiau kaip 11 tūkst. pradinukų. Dar per 2 tūkst. vaikų, kurių tėvai nesutiko su tyrimais kaupinių metodu, ugdymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

Kaune veiklą tęsia visos 58 miesto ir privačios mokyklos, vykdančios pradinio ugdymo programas. Tyrimai kaupiniais dėl COVID-19 kiekvienoje jų bus atliekami kas 7 dienas ir reguliariai kartojami iki pat mokslo metų pabaigos.

„Mūsų visų prioritetas – vaikų saugumas klasėse. Galime pasidžiaugti, kad testavimas kaupiniais vyksta sėkmingai ir pagal planą, o didžiajai daliai Kauno vaikų pamokos vyksta klasėse, bendraamžių apsuptyje.

Pirmieji įspūdžiai iš mokyklų taip pat pozityvūs – vaikai atsipalaidavę ir tyrimo tikrai nebijo. Su nesudėtinga užduotimi – pačiam paimti mėginį iš nosies ertmės – mokinukai puikiai susidoroja. Mokyklos net dalinasi istorijomis, kai mažamečiai profilaktinio tyrimo laukia su šokiais, laikydami tai savotišku žaidimu“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Kiekvienoje ugdymo įstaigoje dirba Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, užtikrinantys, kad kaupinių tyrimą vaikai atlieka teisingai, o užregistruoti ėminiai saugiai pasiekia tyrimus atliekančias laboratorijas.

Tėvų protestas prieš vaikų testavimą

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pasak E. Andriuškienės, profilaktinis testavimas kaupiniais atliekamas pagal mokyklų pateiktus sąrašus ir miesto sudarytą tyrimų grafiką – šios savaitės pradžioje surinkti mėginėliai su tiriamąja medžiaga jau pasiekė laboratorijas. Šį trečiadienį testavimui numatyta atiduoti daugiau kaip 500 naujų ėminių iš 14 skirtingų miesto ugdymo įstaigų.

Su nesudėtinga užduotimi – pačiam paimti mėginį iš nosies ertmės – mokinukai puikiai susidoroja.

Kiekvieną savaitę mokyklų sąrašai pagal poreikį bus tikslinami, į juos įtraukiant tuos mažamečius, kurių tėveliai persigalvos ir duos sutikimus dėl profilaktinio jų atžalų testavimo kaupinių metodu. Pagal juos mokykloms bus paskirstomos tyrimams reikalingos priemonės.

Pedagogų ir kitų mokyklos darbuotojų tyrimai dėl COVID-19, atliekant greituosius antigeno testus, taip pat reguliariai organizuojami Kauno mobiliajame patikrų punkte.

Nesutikus testuotis kaupinių metodu, miestas pasiruošęs pasirūpinti tais mažamečiais, kurių tėveliai darbinių funkcijų negali vykdyti nuotoliniu būdu. Medikų, pareigūnų ir kitų visuomenei svarbias funkcijas atliekančių asmenų atžaloms priežiūros ir nuotolinio ugdymo paslaugos bus teikiamos atskirose mokyklų patalpose.

Rašyti komentarą
Komentarai (30)

Pagarba Garbingiems Tevams

Niekur negirdejom EU , kad testuotu mokinius su tevais i viena testu inda. Cia tai bent!

BESMEGENIAMS ZOMBIAMS

VAIKAMS ŠI MARMALIGĖ NEPAVOJINGA. TAŠKAS . KAM SKIEPYTI IR KAM JUOS TESTUOTI ? JEI SKIEPAI PADEDA , KARTUOJU JEIGU PADEDA ,TEGUL SKIEPIJASI TIE KAS BIJO IR KAS YRA RIZIKOS GRUPĖJE . PAPRASTA IR LOGIŠKA . NUOMONĖ

Lapė Kanapė

Lygiai taip pat į mokyklas ir egzaminų centrus neturėtų būti įleidžiami nepaskiepyti arba kas antrą dieną netestuojami abiturientai. Skiepai saugo tik nuo reanimacijos, bet ne nuo ligos, todėl skiepyti abiturientai neturėtų valstybinių egzaminų sesijos metu bijoti, kad koks antivakseris juos iškirs savaitei iš rutinos. Beje, skiepyti žmonės, skirtingai nuo sveikuolių - kepenio pasekėjų, virusą platina minimaliai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS